Czołówka PETZL Tikka RXP

  • szt.
  • 399,00 zł 359,10 zł
  • Niedostępny

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Rewelacyjna latarka czołowa, która została wyróżniona prestiżową nagrodą ISPO Award za najbardziej innowacyjny produkt! Tego jeszcze nie było na rynku!

Innowacyjność produktu polega na zastosowaniu technologii REACTIVE LIGHTING – w latarce zamontowano specjalny czujnik, który dostosowuje w sposób natychmiastowy i w pełni zautomatyzowany kształt wiązki światła i jej moc do warunków, w jakich przebywa użytkownik. To kapitalne rozwiązanie będzie przydatne zawsze wtedy, gdy potrzebujemy dwóch rąk i nie mamy możliwości manipulowania oświetleniem. Opaska jest elastyczna i mocna, trzyma się stabilnie na głowie dzięki dwuczęściowej konstrukcji umocowanej z tyłu głowy. Dzięki temu latarka nie ześlizgnie się nawet podczas dynamicznego ruchu!

Obsługa latarki jest niezwykle funkcjonalna i intuicyjna. Jednym przyciskiem można wybrać tryb pracy latarki – REACTIVE LIGHTING (automatyczny) bądź stały. Drugim przyciskiem wybierzesz jeden spośród trzech poziomów oświetlenia, w zależności od tego, na czym najbardziej w danej chwili czy zależy – na mocy światła (MAX POWER), czasie świecenia (MAX AUTONOMY) albo zoptymalizowanej pracy latarki (STANDAR). By uniknąć przypadkowego włączenia lub wyłączenia latarki zastosowano również funkcję LOCK.

Latarka pozwala generować trzy rodzaje wiązki światła – skupioną lub rozproszona, można również wybrać tryb mieszany. Dodatkowo latarkę zaopatrzono w czerwoną diodę, dającą subtelne oświetlenie. Producent  dodał również programowanie pozwalające ustawić parametry trybu reactive lighting w zależności od naszych preferencji i dyscypliny, którą będziemy uprawiać.

Ale to nie wszystko: latarka wyposażona jest w akumulator litowo-jonowo, który charakteryzuje się wysoką wydajnością nawet w niskich temperaturach. Ponadto niezwykle funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem jest możliwość ładowania za pomocą wtyczki mikro USB! O poziomie naładowania akumulatora informuje kolorowy wskaźnik, zaś sam akumulator można z powodzeniem zastąpić pojemnikiem na baterie.

Maksymalna moc światła to – bagatela! – 215 lumenów!

Ten technologiczny majstersztyk na pewno usatysfakcjonuje każdego wybrednego turystę, wspinacza, rowerzystę, przyda się podczas surwiwalu i każdej, nawet ekstremalnej podróży. Z tą latarką zobaczysz więcej!

Charakterystyka:

  • mała waga: 115 g
  • 3 rodzaje wiązki światła: szeroka, mieszana lub skupiona
  • akumulator litowo-jonowy 1800 mAh; czas życia: około 300 cykli ładowań (później pojemność jest niższa od około 30% od początkowej)
  • wodoodporność: IP X4
  • certyfikacja CE

Latarka dostarczana z:

  • akumulatorem litowo-jonowym
  • przewód USBParmetry oświetlenia Poziom światła Ilość światła Zasięg Czas świecenia
Tryb REACTIVE LIGHTING Max power 7 215 lumenów 2 110 m 2 h 30*
  Standard 7 160 lumenów 2 90 m 5 h*
  Max autonomy 7 80 lumenów 2 70 m 10 h*
Tryb stały Max power 150 lumenów 100 m 2 h 30
  Standard 100 lumenów 75 m 5 h
  Max autonomy 45 lumenów 25 m 10 h
Czerwone światło
Bliski     30 h
  Pulsujący     90 h
  Rezerwa     1 h przy 25 lumenach

  (*Minimalny gwarantowany czas świecenia)


Latarka Petzl Tikka RXP - test

Marka: Petzl
Kolor producenta (wariant): Black
Kolor: biały, czarny