Forestia - ekologiczna żywość samopodgrzewająca / jedzenie w podróży

Forestia to hiszpańska marka samopodgrzewających się posiłków, która dokłada wszelkich starań, aby wszystkie użyte materiały w ich daniach były przyjazne środowisku. Jest to jest projekt grupy Jomipsa, która produkuje racje żywnościowe dla pomocy humanitarnej od 33 lat. Firma jest również członkiem Ecoembes, certyfikowanej organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska poprzez recykling i projektowanie ekologicznych opakowań w Hiszpanii. Forestia jednak to przede wszystkim nietuzinkowe jedzenie w podróży - przygotuj się, by zobaczyć świat takim, jakim go jeszcze nigdy nie widziałeś! Przygotowanie posiłku też nigdy nie było tak proste - wystarczy kilka minut, kawałek ziemi i kilka mililitrów wody. Nie musisz zabierać już ze sobą kuchenki turystycznej, a to wszystko dzięki innowacyjnemu systemowi samopodgrzewania.

Samopodgrzewające się danie to coś o czym od zawsze marzyli miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeden zestaw obiadowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się pysznym, gorącym posiłkiem, składający się ze specjalnego woreczka oraz oryginalnego i praktycznego systemu grzewczego.

Pełne danie obiadowe przygotujesz w mniej niż 12 minut. Wystarczy odrobina wody! Zaoszczędzisz również miejsce w swoim bagażu - nie musisz zabierać ze sobą kuchenki gazowej, ani dodatkowych kubków czy menażek. Dzięki Heater Bag będziesz mógł podgrzać swój obiad w sposób, o jakim nigdy wcześniej nie marzyłeś, gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz.

Podstawowe danie jest dostarczane w małej saszetce. Każda z nich waży 350g i zawiera wstępnie ugotowany posiłek. Nie ma potrzeby dodawania wody, jak w przypadku posiłków liofilizowanych. Posiłki samopodgrzewające są nieco cięższe, a okres przydatności do spożycia jest krótszy w porównaniu z produktami producentów, którzy stosują liofilizację, samo danie jest jednak wolne od tłuszczów trans, składników modyfikowanych genetycznie, sztucznych aromatów i barwników oraz co ważne, wszelkich konserwantów.