Maska antysmogowa Dragon Casual II 2 lava

Maska antysmogowa z filtrem węglowym Dragon Casual II. Maska i filtr posiadają certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego CIOP. Skuteczna ochrona płuc i naszego zdrowia przed miejskim smogiem.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Dragon
 • Dostępność:
  <strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • Kolor producenta (wariant)
  • Black Maska antysmogowa Dragon Casual II 2 - kolor: black
  • floral pink Maska antysmogowa Dragon Casual II 2 floral pink
  • Lava Maska antysmogowa Dragon Casual II 2 lava
  • Navy Blue Maska antysmogowa Dragon Casual II 2 navy blue / granatowa
 • szt.
 • 159,00 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Maska antysmogowa Dragon Casual II - do codziennego użytku

Wskaźniki zanieczyszczenia w dużych polskich miastach są coraz bardziej alarmujące. Normy bardzo często są przekraczane nawet wielokrotnie, szczególnie zimą. Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie i o zdrowie płuc powinieneś poważnie pomyśleć o masce antysmogowej. Maska Dragon Casual II została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu, o drodze do pracy i z powrotem, dojściu do szkoły, po prostu poruszania się po mieście. Na smog i jego negatywne skutki szczególnie narażone są osoby aktywne fizycznie - dojeżdżające do pracy na rowerze lub dochodzące na piechotę. Każdy, nawet mało intensywny wysiłek fizyczny powoduje szybszy oddech, a to oznacza, że zwyczajnie wentylujemy więcej powietrza i nasze płuca są w większym stopniu narażone na negatywne skutki smogu.

Cechy:

 • maska antysmogowa z wymiennymi filtrami
 • wykonana z lekkiego materiału technicznego
 • w zestawie 2 x filtr Dragon N99 z aktywnym węglem
 • skuteczność potwierdzona przez Centralny Instytut Ochrony Pracy — Państwowego Instytutu Badawczego
 • chroni płuca przed miejskim smogiem, drobnym pyłem, dymem tytoniowym i innymi toksynami, pleśnią, kurzem, spalinami, pyłem zawieszonym, metalami ciężkimi itp.
 • w górnej lamówce został wszyty elastyczny zaciskowy nosek przytrzymujący maskę na miejscu i uszczelniający ją
 • powiększony zawór boczny Dragon Hex — odprowadza wilgoć naszego oddechu, nawet przy wzmożonym oddechu podczas umiarkowanej aktywności fizycznej
 • dwustopniowa regulacja obwodu maski (2,5 cm różnicy) - haczyk łączący dwie tasiemki
 • instrukcja obsługi w zestawie

Maska Dragon Casual II została wyposażona w filtr Dragon N99 AC, który został przetestowany i pozytywnie zaopiniowany przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Wyniki badań wskaźnika penetracji pyłu zawieszonego PM1, PM2,5, PM4 i PM10 stanowią, że maska wyposażona w filtr Dragon N99 AC stanowi środek ochrony indywidualnej do prywatnego użytku, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zjawiskiem SMOGu) i nie ma zastosowania w przemyśle oraz jakichkolwiek innych warunkach, wymienionych w dyrektywie 89/686/EWG, do zastosowania w których niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymagań przez środek ochrony indywidualnej.

Wilgoć z wydychanego powietrza gromadząca się na filtrze może powodować rozwijanie się chorobotwórczych drobnoustrojów, dlatego filtr należy wymieniać zależnie od stopnia intensywności oddychania oraz skali zanieczyszczenia powietrza co 6-10 godzin użytkowania maski (jest to okres około tygodnia do dwóch tygodni codziennego użytkowania maski po 1 godzinę dziennie). Warto zauważyć, że limit ten nie wynika z jakości filtra lub używanych materiałów, ale dotyczy wszystkich masek do oddychania.

Maska dostępna jest w kilku rozmiarach. Zmierz swoją twarz i głowę i wybierz odpowiedni.

Rozmiar Wymiar A Wymiar B
S 10,7 cm 44,5-51,5 cm
M 11,5 cm 46-54,5 cm
L 13 cm 52-56,5 cm
 • S - dla małych dzieci
 • M - dla starszych dzieci i kobiet
 • L - dla wysokich kobiet i mężczyzn

Wymiar A: odległość pomiędzy nasadą nosa a końcem brody, Wymiar B: obwód głowy mierzony na linii nasady nosa, dolnych krawędzi uszu i nasady czaszki z tyłu głowy.

 

 

Wersja: Męska, Damska
Marka: Dragon
Kolor producenta (wariant): Lava
Kolor: czarny