fb

Marka:
TSL Outdoor

Rakiety śnieżne TSL 226 Start

 • Kolor
 • Cena: 549,00 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier DHL Kurier DHL Wieczór Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 

  Poczta Polska

  List Polecony

  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata
  0 - 399 zł 15,00 zł 19,00 zł 17,00 zł  20,00 zł 16,00 zł 19,00 zł 15,00 zł 19,00 zł 11,00 zł 15,00 zł 9,90 zł *
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł  GRATIS  GRATIS GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Rakiety na śnieg TSL Outdoor 226 Start

Zimą góry są najpiękniejsze. Każde. Śnieg, mróz, kryształowe powietrze, widoczność, której się nie zapomina do końca życia. I te wschody słońca... dla nich warto wyjść przed świtem po skrzypiącym śniegu. Góry zimą są też niebezpieczne, dlatego - z szacunku dla nich - do trekkingu trzeba się profesjonalnie przygotować, m.in. ubierając rakiety śnieżne.

Cechy:

 • lekko elastyczna plastikowa rama
 • specjalny kształt ułatwiający naturalne chodzenie
 • standardowa i wygodna regulacja do rozmiaru buta
 • możliwość zablokowania wiązania
 • zęby atakujące z przodu zwiększające przyczepność
 • praktyczny podpiętek ułatwiający chodzenie po stoku
 • prosty system mocowania obuwia podobny do wiązań snowboardowych
 • system tłumienia hałasu i drgań powstających podczas chodzenia

Rakiety śnieżne pomagają utrzymać się podczas marszu na powierzchni śniegu lub istotnie ograniczyć głębokość zapadania się w nim, zwiększając tym samym efektywność i łatwość poruszania się w głębokim białym puchu. Dobieramy je do wagi użytkownika wraz z obciążeniem. To, jak duży ciężar utrzymają zależy od obwodu rakiety i jej roboczej powierzchni. Większa powierzchnia oznacza lepsze rozłożenie wagi użytkownika, a w konsekwencji łatwiejsze utrzymywanie się na śniegu.

Model TSL Outdoor 226 Start charakteryzuje się właśnie dużą powierzchnią roboczą, bo składa się z plastikowej ramy o trójwymiarowej konstrukcji. Dzięki temu mogą się na nich swobodnie poruszać mężczyźni ważący 50-120 kg. To dobry wybór dla tych wszystkich piechurów, którzy szczególnie cenią sobie poruszanie się - nie tylko w górach - poza utartymi szlakami.

Rama rakiet została wykonana z bardzo wytrzymałego i jednocześnie lekkiego tworzywa sztucznego o lekko elastycznych właściwościach, dzięki czemu naprawdę wygodnie się w nich porusza.

Bardzo prosta, standardowa regulacja rakiety do rozmiaru buta odbywa się za pomocą wygodnej zapadki. Rakiety zostały wyposażone w bardzo proste mocowanie - buty przytwierdzamy do nich za pomocą pasków.  Na czubku przedniej części systemu mocowania obuwia znajdują się zęby atakujące, za pomocą których można się wbić w podłoże, zapewniając sobie w ten sposób lepszą przyczepność do podłoża i efektywniejsze poruszanie się.

TSL 226 Start posiadają również blokadę ruchu wiązania, która ułatwia zarówno przechodzenie nad przeszkodami (np. leżącym drzewem na szlaku), jak i transport i przechowywanie rakiet.

Rakiety zostały wyposażone w podpiętek. Tworzy on coś na kształt obcasa, który "stawiamy" ręcznie w zależności od kąta nachylenia stoku. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej i bezpieczniej chodzi się po stromych wzniesieniach - mniej narażamy ścięgno Achillesa na kontuzję.    

 
Parametry techniczne:
 • wymiary: 61 x 22,5 cm
 • rozmiary wiązania: 39-47
 • waga: 885 g x 2
 • waga użytkownika: 70-140 kg
Rakiety śnieżne TSL łączą wysoki komfort z maksymalną wydajnością we wszystkich rodzajach śniegu. Specjalny kształt klepsydry pozwala chodzić w sposób naturalny i zapewnia doskonałą przyczepność.
Prosty system regulacji wielkości - długości wiązania. Wystarczy nacisnąć przyciski blokady i przesunąć tylny element do pożądanego rozmiaru. Ułatwia to korzystanie z rakiet z różnymi butami.
S.S.A.S - System dźwiękochłonny i amortyzujący (ang. Sound and Shock Absorbing System). Specjalna konstrukcja zapewnia ciche i wygodne wędrowanie na łonie natury. 

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Zuzalina
Prosta konstrukcja rakiet w których nie ma się po prostu co popsuć. Cena i oferowana jakość jest na plus. Szkoda tylko że śniegu było mało w tym roku. Trzeba było w góry jechać, żeby je pierwszy raz wykorzystać.
11-04-2015