Wysyłka paczek w trakcie epidemii COVID-19

Drodzy Klienci!

W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, zaleceniami dotyczącymi domowej kwarantanny, jak i po prostu troską związaną z bezpieczeństwem Waszym oraz załogi WGL, chcielibyśmy Was zachęcić do korzystania z najbezpieczniejszej - naszym zdaniem - formy wysyłki, dostawy do Paczkomatu. 

Dostawa do Paczkomatu za 8,99 zł lub za darmo powyżej 150 zł

Obniżamy do odwołania zarówno cenę dostawy do Paczkomatu na 8,99 zł, jak i próg darmowej dostawy na 150 zł. 

Firma InPost zapewnia obecnie dostawy do Paczkomatów 7 dni w tygodniu, a co najważniejsze przesyłkę możesz odebrać całkowicie bezkontaktowo. Przede wszystkim odbierasz wtedy kiedy Ci pasuje, a korzystając z aplikacji InPost w telefonie, otworzysz skrytkę nawet bez dotykania ekranu.

Więcej informacji oraz linki do pobrania aplikacji znajdziecie na tej stronie. Jako że sami korzystamy z tej aplikacji prywatnie, możemy zapewnić, że konfiguracja i obsługa jest bardzo łatwa - tutaj możecie obejrzeć krótki film instruktażowy.

Prosimy Was gorąco o odbieranie przesyłek z Paczkomatów w ciągu 48 h - po tym czasie nie zostaną one przekazane do punktu odbioru jak wcześniej, tylko zwrócone od razu do nas.

Sklep stacjonarny w Poznaniu

Równocześnie informujemy, że nasz sklep stacjonarny w Poznaniu funkcjonuje do odwołania w ograniczonym zakresie. Do sklepu wejść może maksymalnie jedna osoba.

Nawet jeśli przyjdziecie razem z kimś, to jedna osoba będzie musiała poczekać przed naszym sklepem. Jednak jeżeli wizyta w naszym sklepie nie jest niezbędnie konieczna, to również klientów z Poznania i okolic zachęcamy do skorzystania ze sklepu internetowego i opcji dostawy do Paczkomatu.

Wyłączamy możliwość dostawy Pocztą Polską

Ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów pocztowych, nadawanie paczek zostało mocno utrudnione. Z tego względu tymczasowo wyłączyliśmy możliwość wyboru dostaw realizowanych przez Pocztę Polską - Paczkę Pocztową oraz Odbiór w Punktach takich jak sklepy Żabka czy stacje Orlen.

Wiąże się to również ze wstrzymaniem tymczasowo wysyłek zagranicznych, które są realizowane właśnie przez Pocztę Polską. Zachęcamy oczywiście cały czas do składania zamówień z wysyłką zagraniczną, macie wtedy pewność rezerwacji dla Was wybranych produktów, a przesyłkę nadamy kiedy tylko będzie to znów możliwe.

O czym pamiętać przy dostawach kurierskich?

Na tę chwilę nie rezygnujemy z wysyłek kurierskich, ale chcielibyśmy uczulić Was na środki ostrożności, które warto zachować w przypadku wyboru takiej formy dostawy. Są to rekomendacje przygotowane przez firmę InPost, ale dotyczą oczywiście wszystkich kurierów.

  • Przy dostawach do domu/mieszkania zachowaj odpowiedni dystans i odbieraj przesyłki w drzwiach lub przed domem, celem minimalizowania czasu bezpośredniego kontaktu. 
  • Jeśli wybierzesz dostawę realizowaną przez Kuriera InPost, to do odbioru wystarczy podanie kodu, który otrzymasz przez email i/lub SMS. Nie będzie konieczności składania podpisu. 
  • Przy dostawach realizowanych przez kuriera, zdecyduj się na płatność przy zamówieniu lub dokonaj płatności przed przyjazdem kuriera (w firmie InPost poprzez opcję PayByLink). Jeśli z jakiegoś powodu nie było to możliwe – opłać przesyłkę u kuriera bezgotówkowo.

Na koniec chcielibyśmy Was jeszcze raz poprosić o kontakt e-mailowy zamiast telefonicznego. Stosując się do zaleceń, w tym momencie na miejscu pracuje minimalna załoga, która zajmuje się rzeczami, których nie da się wykonać zdalnie - takimi jak pakowanie i wysyłka paczek, przyjmowanie dostaw itp. Dlatego też najpewniejszym sposobem kontaktu z nami jest e-mail, na który odpowiadamy najszybciej. Telefony będą odbierane w ograniczonym zakresie.

Obecna sytuacja jest wyjątkowa i cały czas staramy się dostosować do niej tak, byście nadal mogli korzystać z naszego sklepu jak dawniej i póki co wszystko działa bez większych problemów! Jeśli jednak zdarzyłyby się jakieś małe wpadki czy opóźnienia, to prosimy o wyrozumiałość i z góry za nie przepraszamy!

Dbajcie o siebie, przestrzegajcie zaleceń dotyczących kwarantanny i często myjcie ręce! :)

Załoga Woda Góry Las - WGL.pl