fb


Książka harcerska Indywidualizm i posłuszeństwo w wychowaniu harcerskim

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 19,00 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Książka harcerska  "Indywidualizm i posłuszeństwo w wychowaniu harcerskim"- Zdzisław Stieber

Broszurka autorstwa Zdzisława Stiebera w całkiem współczesny sposób przedstawia korzyści płynące z indywidualnej pracy harcerzy i harcerek, ich rozwijania i wpływu na całość drużyny. Przedstawia także pojęcie posłuszeństwa jednostek wobec zasad ideowych i wychowawczych harcerstwa, przyjętych jako własne.  

Indywidualizm i posłuszeństwo w wychowaniu harcerskim wychodzi naprzeciw złemu stosowaniu metody harcerskiej przez instruktorów. Autor stara się przekazać, że określanie harcerskich celów jako "chcielibyśmy" nie prowadzi do pożądanego celu, jakim jest wychowanie młodego i ambitnego człowieka.
" Harcerz nie powinien chcieć wiedzieć i umieć więcej, powinien wiedzieć i umieć coraz więcej, bo to naturalna harcerska droga do celu. 
Harcerz nie powinien chcieć być kimś, lecz powinien być Ćwikiem, Harcerzem Orlim a w końcu Harcerzem Rzeczypospolitej"

Zdzisław Stieber w czasie studiów był członkiem akademickiej drużyny instruktorskiej Watra i drużynowym V Krakowskiej Drużyny Harcerzy im. Mariana Langiewicza. W lutym 1924 objął referat osobowy w Komendzie Chorągwi Harcerzy, później został komendantem Chorągwi, wchodząc równocześnie w skład.W okresie pełnienia przez niego funkcji komendanta Chorągwi czuwano nad pogłębieniem w drużynach pracy ideowej oraz przygotowaniem kadry instruktorskiej dla nowych drużyn.

Książka z cyklu Biblioteczka Kręgu Płaskiego Węzła.

Dane techniczne:

 • ISBN: 978-83-63638-37-5
 • Autor: Zdzisław Stieber
 • Liczba stron: 20

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Pati
Bardzo ciekawa książka, dużo można się dowiedzieć...
30-10-2017