MFH Kuchenka / Palnik turystyczny spirytusowy

Lekki, mały i prosty palnik alkoholowy MFH. Prosta i niezawodna konstrukcja oraz tanie i wszędzie dostępne paliwo.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: MFH
 • Dostępność:
  <strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 38,00 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Palnik alkoholowy MFH - Spirit Stove 33695

Planik spirytusowy przeznaczony jest dla miłośników bushcraftu i dla wszystkich osób, które szukają rzeczy praktycznych i trwałych, odpornych na każde warunki atmosferyczne i złe traktowanie, a także szukające sprzętu lekkiego i niewielkiego, zajmującego mało miejsca w bagażu oraz niezawodnego. Konstrukcja planika jest bardzo prosta, a przez to niemal niezniszczalna przy zwykłym użytkowaniu, a nawet przy złym i brutalnym traktowaniu.

Korzystanie z palnika jest bardzo łatwe. Odkręcamy wieczko - używamy je jedynie podczas transportu, nalewamy do palnika paliwo: benzynę ekstrakcyjną, etanol, spirytus (95,6% roztwór etanolu) lub inną łatwopalną ciecz i zapalamy. Każde paliwo cały czas odparowuje i to właśnie ten gaz się pali.

Po zapalaniu paliwa, na początku płomień będzie wysoki, żółty i niestabilny. Po chwili jednak kuchenka się rozgrzeje, wysokość płomienia się zmniejszy, a sam płomień stanie się bardziej niebieski - zamiast z centralnego otworu, małe płomienie będą się wydobywały z otworów na obwodzie. Kuchenkę można zgasić nakładając nakrętkę i odcinając tym dopływ tlenu. Do transportu zaleca się wypalić całe nalane paliwo.

Im czystszego paliwa używamy tym podczas spalania powstaje mniej dymu i sadzy na garnkach. Najlepszym paliwem będzie oczywiście czysty etanol, jednak z powodu wysokiej ceny zupełnie nieopłacalnym. Najrozsądniejszą opcją jest używanie spirytusu lub denaturatu (skażony spirytus). Z tym ostatnim należy jednak uważać, gdyż czasami może nie być podana zawartość alkoholu. Aby palnik działał dobrze zawartość etanolu, powinna być większa niż 90%.

Do palnika można dokupić specjalny stojak / ruszt MFH do palnika spirytusowego na który stawiamy garnek.

Cechy:

 • palnik na paliwa płynne (spirytus, denaturat, benzyna ekstrakcyjna)
 • solidna metalowa konstrukcja
 • zakrętka-wieczko z gumową uszczelką
 • niska waga: 70 g
 • średnica podstawy: 7 cm
 • średnica w najszerszym miejscu (pierścień): 7,5 cm
 • wysokość: 4,8 cm
 • pojemność: 100 ml

Rodzaj kucheniki: Kuchenki wielopaliwowe
Marka: MFH
Kolor: stalowy