fb

Marka:
Dragon

Maska antysmogowa Dragon Sport II 2

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 48 godzin od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Kolor
 • Rozmiar
 • Cena: 149,00 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier DHL Kurier DHL Wieczór Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 

  Poczta Polska

  List Polecony

  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata
  0 - 399 zł 15,00 zł 19,00 zł 17,00 zł  20,00 zł 16,00 zł 19,00 zł 15,00 zł 19,00 zł 11,00 zł 15,00 zł 9,90 zł *
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł  GRATIS  GRATIS GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Maska antysmogowa Dragon Sport II - do biegania w mieście, na rower

Maska antysmogowa Dragon Sport II to druga już, ulepszona wersja przeciwpyłowej maski dla sportowców. Maska wykonana jest z elastycznego neoprenu. Jest miękka i przyjemna w noszeniu, a na dodatek zapięta dobrze przylega do twarzy. Maska stanowi ochronę przed groźnym dla układu oddechowego smogiemale chroni również przed bardzo zimnym, mroźnym powietrzem zarówno twarz, jak i płuca. Maska jest łatwa do utrzymania w czystości — maskę czyść wilgotną ściereczką, a od czasu do czasu możesz ją przepłukać pod ciepłą wodą z kranu z użyciem delikatnego detergentu. W stosunku do masek casualowych Dragon Sport II posiada większą przepustowość powietrza dzięki zamontowaniu nie jednego, a dwóch zaworów wydechowych Dragon Hex. Odpowiadają one za odprowadzanie wydychanej przez nas wilgoci na zewnątrz.

Cechy:

 • neoprenowa maska antysmogowa z wymiennymi filtrami
 • w zestawie 2 x filtr Dragon N99 z aktywnym węglem
 • skuteczność potwierdzona przez Centralny Instytut Ochrony Pracy — Państwowego Instytutu Badawczego
 • chroni płuca przed miejskim smogiem, drobnym pyłem, dymem tytoniowym i innymi toksynami, pleśnią, kurzem, spalinami, pyłem zawieszonym, metalami ciężkimi itp.
 • elastyczny zaciskowy nosek uszczelniający maskę i przytrzymujący ją na miejscu
 • powiększone 2 zawory boczne Dragon Hex — odprowadzają wilgoć, nawet przy wzmożonym oddechu podczas aktywności fizycznej
 • maska zapinana na rzep - regulacja obwodu wynosi około 7 cm
 • instrukcja obsługi w zestawie

Najważniejszy w masce antysmogowej Dragon Sport II jest filtr. Razem z maską otrzymujemy w komplecie 2 filtry Dragon N99 AC. Jest to jeden z najnowocześniejszych filtrów dostępnych na rynku — substancją odpowiedzialną za oczyszczanie powietrza jest silnie absorbujący aktywny węgiel. Filtr zatrzymuje ponad 130 różnego rodzaju szkodliwych związków i zanieczyszczeń: dym tytoniowy, pył i kurz, pył węglowy, spaliny samochodowe, zawiesiny stałe (PM2,5 i PM10) itp. Filtry Dragon zostały przebadane i mają pozytywną opinię Państwowego Instytutu Badawczego CIOP (Centralny Instytut Ochrony Pracy).

Filtr zależnie od zanieczyszczeń starcza na 6-10 godzin użytkowania (około tygodnia przy używaniu po 1,5 godziny dziennie). Po tym czasie filtr należy wymienić, gdyż pod wpływem wilgoci z naszego oddechu na filtrze mogą rozwijać się niebezpieczne drobnoustroje. Ograniczony czas filtra nie zależy od jego jakości lub wykorzystywanych materiałów. Zalecenie dotyczy każdych masek i filtrów, które zakrywają nos i usta. Zapasowe filtry Dragon N99 AC znajdziesz na osobnej karcie w naszym sklepie - o tutaj.

Maska dostępna jest w kilku rozmiarach. Zmierz swoją twarz i głowę i wybierz odpowiedni.

Rozmiar Wymiar A Wymiar B
S 12 cm 42-46,5 cm
M 13 cm 46-53 cm
L 13,7 cm 49-58 cm
XL 15 cm 53-60 cm
 • S - dla starszych dzieci
 • M - dla kobiet i mężczyzn o drobnej budowie ciała
 • L - dla mężczyzn
 • XL - dla wysokich mężczyzn o masywnej budowie ciała

Wymiar A: odległość pomiędzy nasadą nosa a końcem brody, Wymiar B: obwód głowy mierzony na linii nasady nosa, dolnych krawędzi uszu i nasady czaszki z tyłu głowy.

 

 

Maski Dragon zostały przebadane przez CIOP-BIP penetracji dla pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM4, PM10. Zgodnie z wynikami testów maska wraz z filtrem stanowi środek ochrony indywidualnej do prywatnego użytku, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zjawiskiem SMOGu) i nie ma zastosowania w przemyśle oraz jakichkolwiek innych warunkach, wymienionych w dyrektywie 89/686/EWG, do zastosowania w których niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymagań przez środek ochrony indywidualnej.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
marek
Bardzo dobra jakość, dobra wentylacja. Oddycha się stosunkowo łatwo. Kupiłem maskę na rower i się sprawdza.
08-11-2018