fb

Marka:
Dragon

Maska antysmogowa Dragon Sport II 2

 • Kolor
 • Rozmiar
 • Cena: 149,00 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Maska antysmogowa Dragon Sport II - do biegania w mieście, na rower

Maska antysmogowa Dragon Sport II to druga już, ulepszona wersja przeciwpyłowej maski dla sportowców. Maska wykonana jest z elastycznego neoprenu. Jest miękka i przyjemna w noszeniu, a na dodatek zapięta dobrze przylega do twarzy. Maska stanowi ochronę przed groźnym dla układu oddechowego smogiemale chroni również przed bardzo zimnym, mroźnym powietrzem zarówno twarz, jak i płuca. Maska jest łatwa do utrzymania w czystości — maskę czyść wilgotną ściereczką, a od czasu do czasu możesz ją przepłukać pod ciepłą wodą z kranu z użyciem delikatnego detergentu. W stosunku do masek casualowych Dragon Sport II posiada większą przepustowość powietrza dzięki zamontowaniu nie jednego, a dwóch zaworów wydechowych Dragon Hex. Odpowiadają one za odprowadzanie wydychanej przez nas wilgoci na zewnątrz.

Cechy:

 • neoprenowa maska antysmogowa z wymiennymi filtrami
 • w zestawie 2 x filtr Dragon N99 z aktywnym węglem
 • skuteczność potwierdzona przez Centralny Instytut Ochrony Pracy — Państwowego Instytutu Badawczego
 • chroni płuca przed miejskim smogiem, drobnym pyłem, dymem tytoniowym i innymi toksynami, pleśnią, kurzem, spalinami, pyłem zawieszonym, metalami ciężkimi itp.
 • elastyczny zaciskowy nosek uszczelniający maskę i przytrzymujący ją na miejscu
 • powiększone 2 zawory boczne Dragon Hex — odprowadzają wilgoć, nawet przy wzmożonym oddechu podczas aktywności fizycznej
 • maska zapinana na rzep - regulacja obwodu wynosi około 7 cm
 • instrukcja obsługi w zestawie

Najważniejszy w masce antysmogowej Dragon Sport II jest filtr. Razem z maską otrzymujemy w komplecie 2 filtry Dragon N99 AC. Jest to jeden z najnowocześniejszych filtrów dostępnych na rynku — substancją odpowiedzialną za oczyszczanie powietrza jest silnie absorbujący aktywny węgiel. Filtr zatrzymuje ponad 130 różnego rodzaju szkodliwych związków i zanieczyszczeń: dym tytoniowy, pył i kurz, pył węglowy, spaliny samochodowe, zawiesiny stałe (PM2,5 i PM10) itp. Filtry Dragon zostały przebadane i mają pozytywną opinię Państwowego Instytutu Badawczego CIOP (Centralny Instytut Ochrony Pracy).

Filtr zależnie od zanieczyszczeń starcza na 6-10 godzin użytkowania (około tygodnia przy używaniu po 1,5 godziny dziennie). Po tym czasie filtr należy wymienić, gdyż pod wpływem wilgoci z naszego oddechu na filtrze mogą rozwijać się niebezpieczne drobnoustroje. Ograniczony czas filtra nie zależy od jego jakości lub wykorzystywanych materiałów. Zalecenie dotyczy każdych masek i filtrów, które zakrywają nos i usta. Zapasowe filtry Dragon N99 AC znajdziesz na osobnej karcie w naszym sklepie - o tutaj.

Maska dostępna jest w kilku rozmiarach. Zmierz swoją twarz i głowę i wybierz odpowiedni.

Rozmiar Wymiar A Wymiar B
S 12 cm 42-46,5 cm
M 13 cm 46-53 cm
L 13,7 cm 49-58 cm
XL 15 cm 53-60 cm
 • S - dla starszych dzieci
 • M - dla kobiet i mężczyzn o drobnej budowie ciała
 • L - dla mężczyzn
 • XL - dla wysokich mężczyzn o masywnej budowie ciała

Wymiar A: odległość pomiędzy nasadą nosa a końcem brody, Wymiar B: obwód głowy mierzony na linii nasady nosa, dolnych krawędzi uszu i nasady czaszki z tyłu głowy.

 

 

Maski Dragon zostały przebadane przez CIOP-BIP penetracji dla pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM4, PM10. Zgodnie z wynikami testów maska wraz z filtrem stanowi środek ochrony indywidualnej do prywatnego użytku, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zjawiskiem SMOGu) i nie ma zastosowania w przemyśle oraz jakichkolwiek innych warunkach, wymienionych w dyrektywie 89/686/EWG, do zastosowania w których niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymagań przez środek ochrony indywidualnej.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
marek
Bardzo dobra jakość, dobra wentylacja. Oddycha się stosunkowo łatwo. Kupiłem maskę na rower i się sprawdza.
08-11-2018