Mata Thermarest Trial Lite 3 Regular

 • szt.
 • 419,00 zł 356,15 zł
 • Niedostępny

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Mata samopompująca THERM-A-REST Trial Lite 3 Regular

Samopompująca mata trzysezonowa (wiosna–jesień), która idealnie sprawdzi się podczas dłuższych wojaży i krótszych biwaków. Przeznaczona do użytkowania na różnego typu powierzchniach.

Została tak wyprofilowana, że jest szersza w miejscu, gdzie użytkownik ma ramiona, i zwęża się ku dołowi. Wewnątrz maty umieszczono perforowaną gąbkę – gdy mata zostanie napompowana, miejsca z perforacją stają się wypukłe, natomiast powierzchnie bez perforacji pozostają gładkie. Dzięki temu śpiwór nie ślizga się po powierzchni, co zapewnia komfort spania.

Ponadto od spodu mata pokryta jest mocną, odporną na brudzenie i przemakanie tkaniną, a także odporna na przekłucia. Wysoki współczynnik izolacji termalnej R-Value (na poziomie 3.4) zapewnia świetną izolację od podłoża, dzięki czemu mata staje się jeszcze wygodniejsza i bardziej funkcjonalna.

Mata jest bardzo lekka i zajmuje mało miejsca po złożeniu – zmieści się w każdym plecaku!

 

Współczynnik izolacyjności - R-value:

Wszystkie maty firmy Therm-a-rest są testowane w specjalnej komorze cieplnej, w której utrzymywana jest stała temperatura 4°C. W komorze tej umieszcza się testowane maty pomiędzy dwiema metalowymi płaszczyznami. Dolna, która utrzymuje stałą temperaturę, jest wyposażona w specjalne czujniki badające współczynnik izolacyjności - R-value. Im większa jest wartość tego współczynnika, tym lepiej mata izoluje.

Dla maty Trial Lite 3 Regular to 3.4 - sprawdź poniżej na jakie warunki się nadaje:

Pamiętaj tylko, że badania parametru R-value nie zostały jeszcze ustandaryzowane, dlatego należy zachować ostrożność przy porównaniu tego parametru u różnych producentów, ponieważ czasem są one określane jedynie szacunkowo. Jednak wybierając produkty marki Thermarest możesz mieć pewność, że do dokładnego zbadania tego parametru przykładają dużą wagę.

 

Parametry:

 • waga: 800 g
 • szerokość: 51 cm
 • długość: 183 cm
 • grubość: 3,8 cm
 • izolacyjność R-Value: 3.4
 • okres użytkowania: wiosna / lato / jesień
 • wymiary po spakowaniu: 28 x 18 cm
 • objętość po napompowaniu: 34,4 dm


Jak używać mat samopompujących?

 

Eksperci radzą - zobacz blog turystyczny wgl.pl 

 
Kurtka Softshell

Jaką wybrać matę turystyczną?

Poszukujesz dla siebie dobrego rozwiązania do spania w różnych warunkach. Zmęczyły Cię źle bądź niewygodnie przespane noce... Sprawdź czym różnią się alumata, karimata i mata samopompująca. Czytaj więcej na naszym blogu - jak wybrać matę turystyczną.