Sprawność harcerska Pracownik / Pracowniczka

Zdobyta sprawność udowadnia rozwój swoich predyspozycji zawodowych.

Sprawności ZHP przyszywane są na prawym rękawie munduru i zostały podzielone na następujące poziomy:

 • sprawność trzygwiazdkowa - obszycie czerwone;
 • sprawność czterogwiazdkowa - obszycie czarne.

Sprawność harcerska Pracownik / Pracowniczka - wymagania

*** Identyfikuje swoje predyspozycje zawodowe oraz przygotował/a się do rekrutacji. Bierze udział w praktykach lub zdobywa pracę dostępną dla osób młodocianych bądź studentów.

 1. Zidentyfikowałem/am swoje predyspozycje zawodowe korzystając z pomocy doradcy zawodowego lub wybranego kwestionariusza. Na podstawie zidentyfikowanych predyspozycji zawodowych przygotowałem/am swoje CV.
 2. Przeprowadziłem/am wywiad z osobą wykonującą interesujący mnie zawód, dowiedziałem/am się, jakie umiejętności/wykształcenie są potrzebne do jego wykonywania.
 3. Zapoznałem/am się z ofertami pracy dostępnymi w różnych źródłach, wybrałem/am kilka interesujących mnie i pozyskałem/am na ich podstawie pracę adekwatną do aktualnych możliwości (praca tymczasowa, wakacyjna praktyka itp.).
 4. Założyłem/am profil na dowolnym portalu specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych (takich jak np.: linkedin, goldenline). Zbudowałem/am sieć kontaktów.
 5. Poznałem/am obowiązki pracownika i pracodawcy wynikające z umowy zlecenia. Wiem, do czego zobowiązuje mnie jako zleceniobiorcy umowa o dzieło. Znam aktualną minimalną stawkę godzinową.

**** Określa oraz świadomie rozwija swoje predyspozycje zawodowe. Zdobył/a pracę. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

 1. Znalazłem/am interesujące mnie oferty pracy, do których dostosowałem/am swoje CV oraz list motywacyjny (o ile był potrzebny) i wysłałem/am w ramach złożonej aplikacji. Przygotowałem/am się do rozmowy o pracę, pozyskując z dostępnych źródeł informacje o potencjalnym pracodawcy.
 2. Przystąpiłem/am do procesu rekrutacji i uzyskałem/am na tej podstawie wybraną ofertę pracy na co najmniej 1 miesiąc. Podjąłem pracę w sposób świadomy, dbając o swoje prawa poprzez weryfikację, czy otrzymane wynagrodzenie jest zgodne z obowiązującą minimalną stawką godzinową / pensją minimalną, a także jakie inne prawa i obowiązki przysługują mi w danym trybie zatrudnienia, w szczególności w kwestiach dni wolnych, odpowiedzialności materialnej oraz urlopu. Swoje warunki porównałem z inną osobą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę.
 3. Przeprowadziłem/am na zbiórce ćwiczenia/warsztaty z technik autoprezentacji i sposobów przygotowania się do zdobycia pierwszej pracy, w tym kontaktów z Urzędem Pracy oraz innymi organizacjami zajmującymi się zatrudnieniem w kraju i za granicą.
 4. Poznałem/am różne formy zatrudnienia. Znam różnicę pomiędzy pensją brutto a netto. Wyliczyłem/am z kwoty pensji brutto wszystkie składowe składniki zarówno po stronie pracownika jak i pracodawcy: kwotę netto, ZUS, US, Ubezpieczenie Zdrowotne, Ubezpieczenie Emerytalne, Ubezpieczenie Chorobowe, Ubezpieczenie Rentowe, Ubezpieczenie Wypadkowe, PPK itp.

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Sprawność harcerska Pracownik / Pracowniczka

 • Dodaj Opinię
 • 2,50 zł

Produkty uzupełniające

Przybornik do szycia - do munduru
Igły i nitki - podręczny przybornik do przyszycia sprawności
+ 11,90 zł
 • szt.
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>