Sprawność zuchowa Astronom / Astronomka

Sprawność zuchowa Astronom / Astronomka świetnie nadaje się do realizacji podczas koloni zuchowej, podczas której można dokonywać wspólnych obserwacji nieba.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Sprawność zuchowa Astronom / Astronomka

To jedna ze sprawności naukowo-hobbystycznych. Jest przeznaczona dla zuchów, które lubią obserwować niebo, interesują się wszechświatem. Podczas koloni lub biwaków można wykorzystać wiedzę zuchów zdobywających sprawność Astronoma do poznawania nieba przez inne dzieci.
 

Sprawność Astronom / Astronomka - wymagania:

 1. Przeprowadziłem/am regularne obserwacje nieba. Wiem, czym są wschód i zachód słońca oraz fazy księżyca.
 2. Wiem, co to jest zaćmienie księżyca. Obserwowałem/am całkowite lub częściowe zaćmienie księżyca albo dowiedziałem/am się, kiedy wystąpi najbliższe takie zjawisko.
 3. Znam budowę układu słonecznego.
 4. Potrafię wskazać Wielką Niedźwiedzicę i inne wybrane gwiazdozbiory.
 5. Wiem, co to jest Gwiazda Polarna oraz potrafię ją wyznaczyć.
 6. Znam osiągnięcia Mikołaja Kopernika lub innego sławnego astronoma.
 7. Byłem/am w planetarium/obserwatorium astronomicznym lub obejrzałem/am w atlasie, intrenecie mapę nieba.
 8. Obejrzałem/am program o wszechświecie lub przeczytałem książkę o tej tematyce
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowe systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane. Zgoła szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdźcie, jak więc wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.