fb


Sprawność zuchowa ZHR Traper - zielona

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - zielona - TRAPER

Sprawność zuchowa "Traper" wprost odnosi się do Puszczaństwa i zwiadowczych korzeni skautingu. Sprawność przeznaczona jest dla starszych zuchów, gdyż niektóre zadania mogą okazać się trudne i wymagające. Sprawność przygotowuje do samodzielnego obcowania z przyrodą, survivalu i bushcraftu, ale ważne by zuch podczas realizacji sprawności nie zostawał w lesie sam bez opieki drużynowego - na to jeszcze przyjdzie pora :]

"Traper to zuch posiadający umiejętności puszczańskie i wyrabiający w sobie postawę Robinsona. Jest zaradny i umie poradzić sobie w lesie".

Wymagania:

 • Pod okiem drużynowego, nie niszcząc przyrody, zrobił leśną budowlę, np. szałas.
 • Potrafi zamaskować siebie i swoją budowlę w lesie.
 • Rozpoznaje różne rodzaje drewna i potrafi je odpowiednio zastosować (łuk, rzeźba).
 • Zna techniki potrzebne traperowi. Potrafi posłużyć się potrzebnymi narzędziami pionierskimi.
 • Obserwował las w określonej porze dnia i opowiedział o swoich spostrzeżeniach innym zuchom.

Kolor ZIELONY sprawności symbolizuje przyrodę i środowisko naturalne. Dzięki zielonym sprawnościom zuch poznaje świat roślin i zwierząt i jednocześnie uczy się jego poszanowania. Zielone sprawności są ważnym elementem wychowania ekologicznego i kształtowania pożądanych nawyków. Harcerstwo od zawsze było bardzo mocno związane z lasem i przyrodą - tak jak cały ruch skautowy. Puszczaństwo to ważny element harcerstwa.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Ola
Wykonanie mogłoby być bardziej staranne samego haftu, choć materiał i ścieg wykańczający OK - tutaj nie można się przyczepić.
02-08-2019