fb


Sprawność zuchowa ZHR Wędrowiec/ Wędrowniczka - zielona

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - zielona - WĘDROWIEC / WĘDROWNICZKA

Sprawność zuchowa "Wędrowiec"/ "Wędrowniczka" dotyczy aktywnej turystyki z plecakiem - wędrowania po górach, ale także mniej wymagających pieszych wycieczek na łonie natury. Zuch uczy się, jak się spakować i przygotować do wycieczki, a także jak się zachowywać na samej wycieczce by zachować bezpieczeństwo i szczęśliwie wrócić do domu. Prócz tego, ważne by zadania rozwijały u zucha zamiłowanie do turystyki i wędrowania z plecakiem.

"Wędrowiec to zuch, który lubi wędrować i potrafi przygotować się do wyprawy".

Wymagania:

 • Lubi wycieczki, był na kilku bez względu na pogodę. Obserwuje otaczającą przyrodę.
 • Ma swój ekwipunek turystyczny. Wie, jak się ubrać zależnie od pogody, pory roku, wykonywanego zadania.
 • Potrafi spakować swój plecak.
 • Wie, jak uniknąć przeziębienia, odparzenia, odmrożenia nóg.
 • Umie rozpoznać szlak i bezpiecznie poruszać się po nim, wskaże miejsca odpoczynku. Uczy się korzystać z mapy (szkicu drogi).

Kolor ZIELONY sprawności symbolizuje przyrodę i środowisko naturalne. Dzięki zielonym sprawnościom zuch poznaje świat roślin i zwierząt i jednocześnie uczy się jego poszanowania. Zielone sprawności są ważnym elementem wychowania ekologicznego i kształtowania pożądanych nawyków. Harcerstwo od zawsze było bardzo mocno związane z lasem i przyrodą - tak jak cały ruch skautowy. Puszczaństwo to ważny element harcerstwa.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Maciek
Ok wykonanie i wykończenie sprawności. Polecam produkt
02-08-2019