Trop zuchowy Ambasadorzy / Ambasadorki przyjaźni - obywatelski

Trop “Ambasadorów/Ambasadorek Przyjaźni” wspiera rozwój społeczny, a także duchowy i emocjonalny.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Ambasadorzy / Ambasadorki przyjaźni - tropy obywatelskie

Zdobywając trop "Ambasadorzy / Ambasadorki przyjaźni" zuchy mają możliwość aktywnego uczestnictwa w społeczności, a także realnego zmieniania rzeczywistości. Ambasadorzy i Ambasadorki Przyjaźni uczą tolerancji wobec inności - tej “dalekiej” (inny kolor skóry, wyznanie) jak i “bliskiej” (inny status materialny, wiek).
 
Przygotowując się do zbiórek można skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Dziecka z prośbą o bezpłatne materiały na temat szacunku i praw dzieci.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Ambasadorzy / Ambasadorki przyjaźni":

1. W kręgu rady podjęliśmy się bycia ambasadorami przyjaźni w szkole i na podwórku.
2. Poznaliśmy Deklarację Praw Dziecka.
3. Szóstkami poszukaliśmy problemów, jakie stoją na drodze do przyjaźni na podwórku / w szkole. Zaplanowaliśmy jak im zaradzić i wprowadziliśmy plan w życie.
4. Zorganizowaliśmy turniej gier i zabaw dla gromady oraz innych dzieci. Każda szóstka przeprowadziła grę/zabawę.
5. Zorganizowaliśmy spotkanie przyjaźni z cudzoziemcami lub dziećmi z innych krajów (np. ze skautami - listownie, przez komunikator internetowy). Poznaliśmy wzajemnie swoje kultury, radości i problemy. Poznaliśmy ich kulturę, radości, problemy i zabawy. Pokazaliśmy im swoje zabawy.
6. Na podsumowanie naszej pracy zorganizowaliśmy spotkanie Ambasadorów Przyjaźni. Jako doświadczeni ambasadorzy – uczestniczyliśmy w debatach, podjęliśmy ważne postanowienia i decyzje. Najważniejsze z nich przekazaliśmy do Polskiego Komitetu UNICEF-u lub do Rzecznika Praw Dziecka.

Podczas realizacji tropu Ambasadorzy / Ambasadorki przyjaźni zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak:  Dobry opiekun/opiekunka, Przyjaciel/Przyjaciółka nieznanego świata, Mistrz/Mistrzyni gier i zabaw, Dżentelmen, Dama, Poliglota/Poliglotka, Przewodnik/Przewodniczka po szkole.

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.