Trop zuchowy Ateńczycy / Atenki - krajoznawczy

Trop „Ateńczycy/Atenki” kształtuje u zuchów wyobraźnię, śmiałość i ciekawość świata.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Ateńczycy / Atenki - tropy zawodowe

Zdobywając trop "Ateńczycy / Atenki" zuchy przenoszą się w świat starożytnej Grecji, ubierają się w chitony (można je zrobić z prześcieradeł), piszą greckimi literami, są kulturalni, decyzje podejmują na wspólnym zgromadzeniu (agorze) − w ten sposób poznają podstawy demokracji.
 
Trop "Ateńczycy / Atenki" przeznaczony jest dla starszych zuchów. Można go realizować przez cały rok, bardzo dobrze sprawdza się na kolonii zuchowej. Jego realizacja wymaga przygotowania się i wiedzy o historii i kulturze starożytnej Grecji.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Ateńczycy / Atenki":

 1. W kręgu rady zadecydowaliśmy o wyprawie do starożytnych Aten.
 2. Założyliśmy Akademię Ateńską, gdzie spotykaliśmy się z filozofami, dyskutowaliśmy, poznaliśmy kilka greckich liter.
 3. Studiowaliśmy sztuki teatralne. Z recyklingowalnych materiałów wykonaliśmy potrzebne stroje, maski, koturny, podzieliliśmy się na aktorów i chór.
 4. Najciekawsze dla nas mity greckie wystawialiśmy na scenie.
 5. Uczestniczyliśmy w Dionizjach.
 6. Studiowaliśmy sztuki plastyczne. Lepiliśmy greckie naczynia z gliny.
 7. Szóstkami zbudowaliśmy makiety budynków Akropolu.
 8. Odtworzyliśmy przebieg bitwy pod Maratonem (490 r. p.n.e.), inscenizowaliśmy historię o dzielnym wodzu Militiadesie oraz o biegu gońca z Maratonu do Aten.
 9. Jako obywatele Aten uczestniczyliśmy w zgromadzeniach ludowych na Agorze. Nauczyliśmy się podstaw dyskusji i demokracji. Rozmawialiśmy o najważniejszych problemach naszej okolicy.
 10. Wyruszyliśmy na wyprawę na Olimp. Spotkaliśmy się z Zeusem, któremu opowiedzieliśmy, czego nauczyliśmy się w Akademii.


Podczas realizacji tropu Ateńczycy / Atenki zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Plastyk/Plastyczka, Mistrz/Mistrzyni sztuk pięknych, Rzeźbiarz/Rzeźbiarka. 

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.