​Trop zuchowy Dziennikarze / Dziennikarki - tropy zawodowe

W zależności od "specjalizacji" na jaką zdecydują się zuchy zdobywając trop "Dziennikarze / Dziennikarki" zuchy będą zbierać wiadomości, opracowywać je, spotykać się na kolegiach redakcyjnych, recenzować artykuły, pisać i wydawać własną lub szkolną gazetkę (dziennikarze prasowi), będą tworzyć audycje muzyczne, zostaną lektorami czytającymi bajki czy stworzony przez siebie serwis informacyjny, będą prowadzić audycje na żywo lub nagrywać je (dziennikarze radiowi), lub też będą tworzyć programy telewizyjne, dzienniki (dziennikarze telewizyjni).
 
Trop „Dziennikarze / Dziennikarki" nadaje się dla zuchów starszych, które dobrze władają już językiem − potrafią pisać i tworzyć dłuższe wypowiedzi.

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Dziennikarze / Dziennikarki":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy zostać dziennikarzami. 
 2. Byliśmy w rozgłośni radiowej, telewizyjnej lub redakcji gazety. Obserwowaliśmy pracę dziennikarzy, rozmawialiśmy z nimi.
 3. Ukończyliśmy szkołę dziennikarzy (radiowych, telewizyjnych lub prasowych).
 4. Prowadziliśmy szkolną gazetkę/gazetkę gromady lub redagowaliśmy posty na fanpage gromady.
 5. Szóstkami gromadziliśmy wiadomości, przeprowadziliśmy wywiad, organizowaliśmy sondy uliczne. 
 6. Przeprowadziliśmy dziennikarskie śledztwo związane z naszą okolicą, a następnie przygotowaliśmy na ten temat program telewizyjny lub radiowy. Pokazaliśmy go harcerzom.
Podczas realizacji tropu Dziennikarze / Dziennikarki zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Fotoamator/Fotoamatorka, Poliglota/Poliglotka, Recytator/Recytatorka.

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.

Trop zuchowy Dziennikarze / Dziennikarki - zawodowy

 • Dodaj Opinię
 • 2,50 zł

Produkty uzupełniające

Przybornik do szycia - do munduru
Igły i nitki - podręczny przybornik do przyszycia sprawności
+ 11,90 zł
 • szt.
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>