​Trop zuchowy Łaziki - tropy sportowe i turystyczne

Zdobywając trop "Łaziki" zuchy nauczą się maszerować tak, by zachować siły na cały czas wędrówki, rozpoznawać znaki topograficzne, posługiwać się mapą, przygotowywać ekwipunek na jeden lub więcej dni wycieczki.

Trop "Łaziki" należy zaplanować tak, aby zuchy mogły uczestniczyć w kilku wycieczkach całodniowych, a nawet wypadach 2- lub 3-dniowych (dlatego odpowiednimi na zdobywanie tropu porami są późna wiosna, lato i wczesna jesień).

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Łaziki":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy założyć klub łazików. Zrobiliśmy rozpoznanie i wspólnie postanowiliśmy wybrać kilka miejsc, które odwiedzimy.
 2. Szóstkami założyliśmy kroniki łazików, do których wpisywaliśmy trasy naszych wędrówek oraz wklejaliśmy widokówki i zdjęcia. Opisywaliśmy w nich najciekawsze przygody. 
 3. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny i zwierzęta możemy zobaczyć podczas wycieczki. 
 4. Poznaliśmy i stosowaliśmy zasady dobrego przygotowania do wycieczki. Skompletowaliśmy ekwipunek. Wiemy, jak zachowywać się w środowisku naturalnym.
 5. Spotkaliśmy się z przewodnikiem.
 6. Obserwowaliśmy otoczenie. Wykonaliśmy plakat informacyjny do zuchówki, który obrazuje prawidłowe zachowanie na szlaku. 
 7. Na trasie naszej wędrówki potrafiliśmy odczytać śladów ptaków i zwierząt, a także znaki topograficzne.
 8. Braliśmy udział w grze terenowej. Poruszaliśmy się sprawnie w terenie i pokonywaliśmy przeszkody (rowy, pnie, kładki). 
 9. Samodzielnie przygotowaliśmy posiłek w terenie. 
 10. Podsumowaliśmy wycieczki. Z kronik szóstek stworzyliśmy wielką kronikę łazików. Wiemy, gdzie byliśmy, a jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić.
Podczas realizacji tropu Łaziki zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Geoposzukiwacz/Geoposzukiwaczka, Fotoamator/Fotoamator, Meteorolog/Meteorolożka, Kronikarz/Kronikarka, Rowerzysta/Rowerzystka.

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.

Trop zuchowy Łaziki - sportowy i turystyczny

 • Dodaj Opinię
 • 2,50 zł

Produkty uzupełniające

Przybornik do szycia - do munduru
Igły i nitki - podręczny przybornik do przyszycia sprawności
+ 11,90 zł
 • szt.
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>