Trop zuchowy Mały Książę - bajkowy

Trop „Mały Książę" umożliwia zuchom poznanie podstaw astronomii, a także rozmowę o wrażliwości, odpowiedzialności, przyjaźni, miłości i innych ważnych uczuciach.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Mały Książę - tropy bajkowe

Zdobywając trop "Małego Księcia" zuchy pobudzają swoją wyobraźnię. Trop uświadamia, że warto marzyć, bo marzenia często się spełniają. Zwraca uwagę na to, że nie wolno być samolubnym i dbać tylko o swoje sprawy.
 
Podczas realizacji tego tropu zuchy powinny zrozumieć, co znaczą przysłowia: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, „Cudze chwalicie, swego nie znacie” i „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Mały Książę":

1. W kręgu rady zdecydowaliśmy, że wyruszymy na wyprawę z Małym Księciem
2. Odbyliśmy razem z Małym Księciem podróż po innych planetach. Odwiedziliśmy planety: Króla, Pyszałka, Opoja, Biznesmena, Latarnika, Geografa oraz Ziemię.
3. Rysowaliśmy rysunki pobudzające wyobraźnię (węża, który połknął słonia, owieczkę w skrzyni itp.).
4. Wiemy, co to są gwiazdy i planety. Wraz z Małym Księciem oglądaliśmy zachód słońca.
5. Poszukujemy przyjaciół w szkole, w drużynie, na podwórku. Wraz z lisem szukaliśmy kogoś, kogo moglibyśmy „oswoić”.
6. Zaprzyjaźniliśmy się z inną gromadą, odwiedziliśmy ich planetę.
7. Hodowaliśmy własną roślinkę, opiekowaliśmy się nią, dbaliśmy, by niczego jej nie brakowało.
8. Znamy piosenkę pt.: „Mały Książę”.
9. Na podsumowanie zorganizowaliśmy „Święto Przyjaźni” w gromadzie, szkole lub na
podwórku.

Podczas realizacji tropu Mały Książę zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Przewodnik/Przewodniczka po szkole, Hodowca/Hodowczyni kwiatów, Dobry opiekun/opiekunka

 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowe systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane. Zgoła szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdźcie, jak więc wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.