Trop zuchowy Muzykolodzy - artystyczny

Trop "Muzykolodzy" otwiera na muzykę, jej różne rodzaje i gatunki, dzięki temu zuchy stają się wrażliwe na dźwięki i same próbują komponować.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Muzykolodzy - tropy artystyczne

Zdobywając trop "Muzykolodzy" zuchy poznają różne instrumenty i możliwości ich wykorzystania, a także starają się wykonać własne instrumenty. Organizując zbiórki z cyklu "Muzykolodzy", należy stworzyć zuchom możliwość obejrzenia różnych instrumentów i „pogrania” na nich, a także umożliwić im spotkanie z muzykiem.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Muzykolodzy":

1. W kręgu rady postanowiliśmy wstąpić do akademii muzycznej.
2. Spotkaliśmy się z muzykiem/piosenkarzem, który opowiedział nam o swojej pasji/zawodzie. Poznaliśmy instrumenty, z którymi pracuje.
3. Poznaliśmy gamę, nauczyliśmy się zapisywać i odczytywać nuty.
4. Byliśmy na występie dowolnej formacji muzycznej.
5. Poznaliśmy różne gatunki muzyczne (np. chóralna, elektroniczna, instrumentalna, rock, hip-hop, pop, jazz) i spróbowaliśmy wykonać do nich utwory.
6. Urządziliśmy wystawę poświęconą największym polskim kompozytorom.
7. Wykonaliśmy własne instrumenty.
8. Zorganizowaliśmy minilistę przebojów, podczas której naśladowaliśmy znanych wykonawców.
9. Zorganizowaliśmy wieczór kończący akademię „W krainie muzyki”.
 
Podczas realizacji tropu Muzykologów zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Grajek, Śpiewak/Śpiewaczka, Miłośnik/Miłośniczka muzyki, Szantymen.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowe systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane. Zgoła szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdźcie, jak więc wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.