​Trop zuchowy Okuliści / Okulistki - tropy zawodowe

Trop zuchowy Okuliści rozwija u zuchów ciekawość i kreatywność oraz dokładność, rzetelność i zaangażowanie – niezbędne w każdym zawodzie związanym ze zdrowiem.

Poprzez zabawę w specjalistę dzieci zdobędą wiedzę z zakresu podstawowych pojęć związanych z anatomią ludzkiego oka i wad wzroku. Nauczą się domowymi sposobami badać najprostsze funkcje wzrokowe. Zrozumieją, dlaczego ważne jest dbanie o wzrok. Dzięki realizacji tropu zuchy zwrócą też uwagę na problemy ludzi niewidomych i rozwiną swoją empatię.


Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Kosmonauci / Kosmonautki":

 1. ​W kręgu rady postanowiliśmy zadbać o nasz zmysł wzroku i zostać okulistami, którzy wiedzą o wzroku najwięcej.
 2. Byliśmy z wizytą w gabinecie okulistycznym/optometrycznym/przychodni okulistycznej lub zaprosiliśmy na zbiórkę okulistę/optometrystę, który opowiedział o swoim zawodzie.
 3. Poznaliśmy anatomię oka. Dowiedzieliśmy się, czym jest i gdzie się znajduje rogówka, tęczówka, soczewka i siatkówka. Z dostępnych materiałów plastycznych zbudowaliśmy model ludzkiego oka.
 4. Poznaliśmy znaczenie takich pojęć, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm.
 5. Zorganizowaliśmy zuchowy gabinet okulistyczny.
 6. Stworzyliśmy schemat badania optometrycznego na podstawie znalezionych informacji oraz badaliśmy za pomocą dostępnych testów funkcje wzrokowe.
 7. Stworzyliśmy zuchową tablicę do badania ostrości wzroku. Sprawdziliśmy swój wzrok.
 8. Dowiedzieliśmy się, jak na co dzień dbać o wzrok. Zorganizowaliśmy zuchowy trening dla oczu.
 9. Byliśmy w „niewidzialnej przestrzeni” lub zorganizowaliśmy własną taką przestrzeń. Wczuliśmy się w sytuację osoby niewidomej i korzystaliśmy z pozostałych zmysłów (dotyku, smaku, węchu, słuchu).
 10. Poznaliśmy elementy, z jakich składają się okulary. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy własne oprawy okularowe (w różnych kształtach, wzorach, z różnych materiałów i różnej wielkości), a następnie zorganizowaliśmy wystawę naszych prac.
 11. Szóstkami przygotowaliśmy zdrową sałatkę dla oczu, w której znajdowały się produkty zawierające witaminy A, C i E.
 12. Na podsumowanie zorganizowaliśmy Zuchowy Dzień Wzroku, podczas którego szóstki przedstawiły scenki pokazujące, jak należy dbać o wzrok.

 


Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowe systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane. Zgoła szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdźcie, jak więc wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.

Trop zuchowy Okuliści / Okulistki - zawodowy

 • Dodaj Opinię
 • 2,50 zł
 • szt.
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>