Trop zuchowy Rycerze - krajoznawczy

Realizacja tropu „Rycerzy” służy wychowaniu patriotycznemu i społecznemu, kształtowaniu gotowości do poświęceń oraz wyrabianiu karności, odwagi i chęci obrony słabszych.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Rycerze - tropy krajoznawcze

Trop "Rycerze" pozwala zapoznać zuchów z takimi postaciami jak Bolesław Krzywousty czy Zawisza Czarny. Temat zabawy można rozszerzyć o życie duchownych, mieszczan i kmieci.
 
Trop "Rycerze" przeznaczony jest dla starszych zuchów. Jeśli trop będzie realizowany w ciągu roku, to lepiej unikać takich okresów, kiedy pogoda uniemożliwia wyjście z zuchówki.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Rycerze":

 1. Dostaliśmy zaproszenie od Wielkiego Rycerza. W kręgu rady zdecydowaliśmy, aby podjąć się wyzwania, jakim jest rycerskie życie.
 2. Jako giermkowie służyliśmy Wielkiemu Rycerzowi. Pod jego okiem nauczyliśmy się postępować po rycersku, strzelać z łuku, walczyć mieczem.
 3. Ułożyliśmy kodeks rycerski.
 4. Zostaliśmy pasowani na rycerza.
 5. Urządziliśmy igrce i występy trubadurów.
 6. Braliśmy udział w wielkich łowach.
 7. Szóstkami braliśmy udział w turnieju rycerskim.
 8. Uczestniczyliśmy w inscenizacji bitwy pod Grunwaldem lub innej bitwy, w której brali udział rycerze.
 9. Poznaliśmy kilka legend o znanych rycerzach. Wiemy, kim był Zawisza Czarny oraz św. Jerzy.
 10. Jako rycerze pomagaliśmy słabszym.
 11. Byliśmy w zamku, muzeum historycznym lub obejrzeliśmy stare mury.
 12. Spotkaliśmy się z rycerzami Okrągłego Stołu lub rycerzami Karola Wielkiego.
 13. Na podsumowanie naszej rycerskiej przygody zorganizowaliśmy bal i ucztę na zamku, na które zaprosiliśmy gości.

Podczas realizacji tropu Rycerze zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Dżentelmen, Dama.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.