Trop zuchowy Słoneczka / Wilczki - obywatelski

Trop ma podwójną nazwę: „Słoneczko” dla dziewcząt i „Wilczek” dla chłopców.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Słoneczka / Wilczki - tropy obywatelskie

Trop "Słoneczka / Wilczki" pozwala przybliżyć zuchom historię harcerstwa (w szczególności ich najmłodszych członków), zapoznać z dawnymi zabawami i zwyczajami, przedstawić sylwetki tych, którzy zasłużyli się dla ruchu zuchowego (np. Jadwiga Zwolakowska, Aleksander Kamiński). Z uwagi na duży bagaż informacji historycznych trop przeznaczona jest dla starszych zuchów.
 
Trop "Słoneczka / Wilczki" może dostarczyć dzieciom pomysłów do zabaw na podwórku i na przerwach w szkole (zapomniane zabawy przypomną rodzice lub dziadkowie). 
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Słoneczka / Wilczki":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy przenieść się w czasie i bawić się jak zuchy z dawnych lat.
 2. Stworzyliśmy "drzewo genealogiczne" swojej lub zaprzyjaźnionej gromady zuchowej albo swojego szczepu.
 3. Spotkaliśmy się ze starszymi od nas osobami, które kiedyś były w gromadach zuchowych.
 4. Zebraliśmy jak najwięcej informacji na temat dawnych obrzędów, zwyczajów, zabaw i piosenek zuchowych.
 5. Szóstkami braliśmy udział w przeglądzie grupowych gier podwórkowych np. gra w klipę, świnkę i palanta.
 6. Wymyśliliśmy tajemniczy język oraz pismo Słoneczek i Wilczków, posługiwaliśmy się nim podczas zbiórek.
 7. Urządziliśmy wieczór majsteklepki, robiąc proste zabawki z dawnych lat.
 8. Przeżywaliśmy przygody bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Antek Cwaniak”.
 9. Dowiedzieliśmy się, jak zostały założone pierwsze gromady zuchowe oraz poznaliśmy najważniejsze postacie ruchu zuchowego.
 10. Urządziliśmy wyprawę do lasu (parku), podpatrywaliśmy przyrodę i przeprowadziliśmy tam gry przyrodnicze nieszkodzące ekosystemowi.
 11. Braliśmy udział w „polowaniu na dobre uczynki”.
 12. Urządziliśmy w harcówce lub zuchówce wystawę dawnych pamiątek zuchowych i harcerskich dla rodziców, byłych zuchów i harcerzy, zaprzyjaźnionych środowisk harcerskich.

Podczas realizacji tropu Słoneczka / Wilczki zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Mistrz/ Mistrzyni gier i zabaw.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.