Trop zuchowy Słowianie / Słowianki - krajoznawczy

Życie pradawnych Słowian, ich obyczaje i zajęcia mogą być tematem ciekawych zbiórek, zapoznających zuchy z legendarnymi początkami naszego narodu i kształtujących emocjonalny związek z przeszłością.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Słowianie / Słowianki - tropy krajoznawcze

Zrealizowanie tropu "Słowianie / Słowianki" pozwala u zuchów wyrobić takie cechy charakteru jak obowiązkowość, prawość, koleżeńskość, gotowość niesienia pomocy innym czy chęć obrony słabszych.
 
Tropu "Słowianie / Słowianki" nie można zdobywać w murach miejskich. Odpowiednią porą jest wczesna wiosna, gdyż właśnie wtedy topiono marzannę. Można też bawić się w Słowian w lecie lub w ciepłe jesienne dni. Szczególnie dogodne warunki stwarza kolonia zuchowa. 
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Słowianie / Słowianki":

 1. W kręgu rady zdecydowaliśmy, aby przenieść się do czasów dawnych Słowian.
 2. Zbudowaliśmy słowiańskie grodzisko lub szałas w lesie.
 3. Polowaliśmy na niedźwiedzia, tura lub jelenia.
 4. Urządziliśmy turniej wojów, podczas którego wykorzystywaliśmy zrobione przez nas szyszaki, tarcze, oszczepy, miecze, łuki i strzały.
 5. Urządziliśmy postrzyżyny, na których przyjęliśmy imiona słowiańskie określające nasz charakter lub czyn.
 6. Zorganizowaliśmy wyprawę do innych słowiańskich plemion.
 7. Trudniliśmy się garncarstwem.
 8. Zbieraliśmy zioła i owoce leśne. Suszyliśmy jabłka i gruszki w popiele. W szóstkach przygotowaliśmy różne potrawy/napoje z darów lasu.
 9. Zorganizowaliśmy wyprawę handlową.
 10. Poznaliśmy kilka słowiańskich baśni, wiemy, w co wierzyli Słowianie.
 11. Na podsumowanie obchodziliśmy święto Kupały lub topiliśmy marzannę.

Podczas realizacji tropu Słowianie / Słowianki zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Zielarz/Zielarka, Zbieracz/Zbieraczka grzybów.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.