Trop zuchowy Smerfy - bajkowy

Bajkowy trop „Smerfów” rozbudza dziecięcą fantazję.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Smerfy - tropy bajkowe

Zrealizowanie tropu "Smerfy" znakomicie służy zgraniu gromady, ma bogatą obrzędowość zaczerpniętą z opowieści o Smerfach. Możemy na przykład wykorzystać imiona Smerfów przy tworzeniu nazw szóstek i posługiwać się wyrażeniami zaczerpniętymi ze słownictwa bohaterów filmowej bajki.
 
Trop "Smerfy" przeznaczony jest raczej dla młodszych zuchów. Można go realizować o każdej porze roku, ale świetne warunki do tego stwarza kolonia zuchowa. 
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Smerfy":

 1. W kręgu rady zdecydowaliśmy się zamieszkać w wiosce Smerfów.
 2. Oglądaliśmy bajkę pt. „Smerfy”.
 3. Zbudowaliśmy wioskę Smerfów lub urządziliśmy smerfowi chatki.
 4. Urządziliśmy wyprawę do lasu w poszukiwaniu smerfojagód.
 5. Braliśmy udział w wyprawie do siedziby Matki Natury oraz roztargnionego Ojca Czasu.
 6. Bawiliśmy się w niewidzialne Smerfy i pomagaliśmy Matce Naturze w sprzątaniu świata.
 7. Szóstkami inscenizowaliśmy przygody Smerfów.
 8. Podchodziliśmy zamek Gargamela, podpisaliśmy z nim układ przyjaźni.
 9. Byliśmy z wizytą u Pasibrzucha, pomagaliśmy mu znaleźć przyjaciół.
 10. Zorganizowaliśmy wyprawę do końca tęczy.
 11. Na podsumowanie zorganizowaliśmy bal w wiosce Smerfów, przygotowaliśmy ucztę, urządziliśmy przyjęcie urodzinowe, tańczyliśmy taniec 100 smerfów. 

Podczas realizacji tropu Smerfy zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Zgrywus/Zgrywuska, Dobry opiekun/opiekunka, Dama, Dżentelmen, Złota rączka, Kuchmistrz/Kuchmistrzyni, Grajek, Plastyk/Plastyczka, Recytator/Recytatorka.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.