Trop zuchowy Staś i Nel - bajkowy

Przeniesienie się do pustynnego kraju, wędrówki śladami Stasia i Nel, przeżywanie ich przygód, pokonywanie trudów podróży - to tematy do ciekawych zbiórek tropu „Staś i Nel”.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Staś i Nel  - tropy bajkowe

Chcemy, by zuchy podczas realizowania tropu "Staś i Nel" dowiedziały się jak najwięcej o ludziach zamieszkujących Afrykę, by były wytrwałe i odważne, chętnie spieszyły innym z pomocą, by trwałą wartością była dla nich przyjaźń. W realizacji tropu należy stworzyć dzieciom okazję do przeżywania niezwykłych przygód, uczyć je zaradności i odwagi.
 

Trop "Staś i Nel" może być zdobywany wiosną, latem, jesienią, kiedy aura sprzyja wyprawom w najbliższe okolice. Łatwiej jest przeżywać przygody bohaterów powieści w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w lesie, zagajniku, zaroślach, nad rzeką itp.  

 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Staś i Nel":

 1. W kręgu rady podjęliśmy decyzję o wyprawie śladami Stasia i Nel.
 2. Odwiedziliśmy najbliższą palmiarnię, ogród botaniczny lub zoologiczny.
 3. Obejrzeliśmy film „W pustyni i w puszczy”, oglądaliśmy albumy o Afryce.
 4. Zorganizowaliśmy wielkie przygotowania do podróży.
 5. Zorganizowaliśmy wyprawę do Afryki.
 6. Wędrowaliśmy przez pustynię, puszczę, po dżungli, sawannie lub w górę Nilu.
 7. Wyszukaliśmy i urządziliśmy kryjówkę „Kraków”.
 8. Inscenizowaliśmy lub przeżywaliśmy sceny z książki „W pustyni i w puszczy” (porwanie Stasia i Nel, uwolnienie słonia lub inne).
 9. Byliśmy w afrykańskiej wiosce.
 10. Zorganizowaliśmy pokojowe spotkanie plemion.
 11. Wysyłaliśmy wiadomości za pomocą latawca.
 12. Na podsumowanie zorganizowaliśmy turniej wiedzy o Afryce i jej mieszkańcach. 

Podczas realizacji tropu Staś i Nel zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Poliglota/Poliglotka, Dobry opiekun/opiekunka.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.