Trop zuchowy Strażacy - zawodowy

Zdobywanie tropu służy kształtowaniu bezpiecznych zachowań i uczeniu ostrożności w posługiwaniu się ogniem.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Strażacy - tropy zawodowe

Zuchy realizując trop "Strażacy" powinny wykazywać się sprawnością, zręcznością, odwagą, opanowaniem, oraz umiejętnością wezwania pomocy. Podczas zabawy w strażaków zuchy powinny poznać numer telefonu do straży pożarnej, dowiedzieć się, jak powiadamiać o pożarze i jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku oparzeń.
 

Trop "Strażacy" najlepiej rozpocząć od przeprowadzenia kilku zwiadów, które dadzą materiał do zabawy, konkretną wiedzę. Warto nawiązać kontakt z ochotniczą lub zawodową strażą pożarną, urządzić zbiórkę w prawdziwej remizie.  

 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Strażacy":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy wstąpić do szkoły pożarniczej, by zostać strażakami. 
 2. Byliśmy w remizie strażackiej lub jednostce ratowniczo-gaśniczej. Oglądaliśmy tam sprzęt i rozmawialiśmy z komendantem lub strażakami.
 3. Wiemy, jakie zagrożenie stanowi ogień. Wiemy, jak należy się z nim obchodzić.
 4. Poznaliśmy numery alarmowe – wiemy jak i kiedy należy z nich korzystać.
 5. Zorganizowaliśmy manewry strażackie, ćwicząc na nich sprawność fizyczną.
 6. Uczestniczyliśmy w szkoleniu przeciwpożarowym połączonym z pierwszą pomocą.
 7. Stworzyliśmy zasady przeciwpożarowe dla naszej harcówki.
 8. Uczestniczyliśmy w akcji zabezpieczania lasu przed pożarem (zbieranie szkła, śmieci, tworzenie pasów przeciwpożarowych).
 9. Uczestniczyliśmy w akcji ewakuacyjnej − alarmie przeciwpożarowym. 
 10. Zdaliśmy egzaminy i złożyliśmy przysięgę strażacką.

Podczas realizacji tropu Strażacy zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Gimnastyk/Gimnastyczka, Dobry opiekun/Dobra opiekunka.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.