Trop zuchowy Twórcy rękodzieła - artystyczny

Trop "Twórcy rękodzieła" rozwijać sprawność manualną zuchów oraz kreatywność w wykorzystaniu już istniejących przedmiotów tak, aby służyły jak najdłużej.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Twórcy rękodzieła - tropy artystyczne

Zdobywając trop "Twórcy rękodzieła" uczymy zuchy wykorzystywania istniejących już przedmiotów w kreatywny sposób. Nie warto kupować plastycznych kreatywnych zestawów (z cekinami, brokatem itp.), a realnie wykorzystywać to, co mamy. Pocztówki lub inne rękodzieła można wykorzystać przy akcji zarobkowej. Wykonane prace z T-shirtami/tkaninami można wykorzystać jako pamiątkowe koszulki obozowe lub udekorować nimi zuchówkę.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Twórcy rękodzieła":

1. W kręgu rady przyjęliśmy zaproszenie od Mistrza Rękodzielnictwa oraz postanowiliśmy wstąpić do cechu i uczyć się różnych technik.
2. Byliśmy w muzeum prezentującym wybrane rękodzieło (wikliniarstwo, snycerstwo, garncarstwo, fotografia, rzeźbiarstwo, krawiectwo, tkactwo, stolarstwo, zabawkarstwo, szopki bożonarodzeniowe, muzea z regionalnym rękodzielnictwem, itp.).
3. Spotkaliśmy się z twórcą wybranego rękodzieła. Pokazał nam, jak wygląda jego praca.
4. Wiemy, jak możemy wykorzystać rzeczy już niepotrzebne (odpady). Wiemy, gdzie wyrzucać niezdatne do użycia rzeczy.
5. Stworzyliśmy emblematy naszych szóstek z gliny lub origami. Powiesiliśmy je na naszej gazetce.
6. Wiemy, czym jest aparat i jak zrobić dobre zdjęcie.
7. Umiemy wykorzystać niepotrzebne tkaniny/koszulki. Wiemy, jak korzystać z igły i nitki.
8. Szóstkami zrobiliśmy sobie zdjęcia, które umieściliśmy w kronice.
9. Tworzyliśmy kartki pocztowe różnymi technikami (np. scrapbooking, decoupage, embossing, quilling).
10. Zarządzeniem rady cechu zostaliśmy mianowani mistrzami twórców rękodzieła.
 
 
Podczas realizacji tropu Twórcy Rękodzieła zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Mistrz/Mistrzyni robótek ręcznych, Mistrz/Mistrzyni Makramy, Rzeźbiarz/Rzeźbiarka, Fotoamator/Fotoamatorka, Plastyk/Plastyczka, Lalkarz/Lalkarka
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowe systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane. Zgoła szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdźcie, jak więc wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.