Trop zuchowy Wikingowie - krajoznawczy

Liczne sagi ukazują wikingów jako wybitnych żeglarzy, ludzi wyjątkowo przedsiębiorczych i pełnych energii.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Wikingowie - tropy krajoznawcze

Zuchy realizując trop "Wikingowiewykazują się odwagą, zaradnością, wytrwałością, sprawnością fizyczną, oraz żądzą przygód. Zuchy będą mogły poznać ich codzienne zajęcia, wierzenia, obyczaje.
 
Trop "Wikingowie" świetnie nadaje się na kolonię zuchową. Przeznaczony jest dla starszych zuchów.
 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Wikingowie":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy zostać Wikingami.
 2. Zbudowaliśmy własną wioskę wikingów, wykonaliśmy stroje i ozdoby.
 3. Urządziliśmy szóstkami zawody drakkarów.
 4. Poznaliśmy legendy o Odynie, Thorze i innych bogach Asgardu.
 5. Uczyliśmy się pisma runicznego.
 6. Wzięliśmy udział w zamorskiej wyprawie handlowej. Przygotowaliśmy towary na wymianę - naczynia z gliny, ozdoby z metalu, haftowane tkaniny.
 7. Dbaliśmy o sprawność fizyczną, urządziliśmy zawody zręczności i siły.
 8. Zajmowaliśmy się ziołolecznictwem.
 9. Urządziliśmy tradycyjną ucztę z tańcami.

Podczas realizacji tropu Wikingowie zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Zielarz/Zielarka, Gimnastyk/Gimnastyczka, Mistrz/Mistrzyni robót ręcznych.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.