Trop zuchowy Zegarmistrzowie / Zegarmistrzynie - zawodowy

Trop pozwala uzmysłowić zuchom, czym jest czas i jak można go wykorzystać.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Woda Góry Las
 • Dostępność:
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie.<strong> Wysyłka w 14 dni roboczych.</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w <strong>ciągu 14 dni roboczych</strong> od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar w ofercie sklepu - na indywidualne zamówienie. Wysyłka w 14 dni roboczych.
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 14 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 2,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

​Trop zuchowy Zegarmistrzowie / Zegarmistrzynie - tropy zawodowe

Zuchy realizując trop "Zegarmistrzowie / Zegarmistrzyniepoznają różne rodzaje zegarów (dawne i nowoczesne) i uczą się odczytywać godzinę na zegarze mechanicznym. Przybliżane jest też zagadnienie ginących zawodów.
 

Trop "Zegarmistrzowie / Zegarmistrzynie" przeznaczony jest dla starszych zuchów, które mają już − choćby w niewielkim stopniu – odpowiednią wyobraźnię. Trop nadaje się do realizacji na zbiórkach i na kolonii.

 

Zadania do wykonania podczas realizacji tropu "Zegarmistrzowie / Zegarmistrzynie":

 1. W kręgu rady postanowiliśmy zostać zegarmistrzami.
 2. Byliśmy z wizytą u zegarmistrza, który opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że zegarmistrz to zanikający zawód.
 3. W szóstkach sprawdziliśmy, ile czasu poświęcamy na rożne czynności. Przedyskutowaliśmy, co można zmienić. 
 4. Poznaliśmy ojczyznę najsławniejszych zegarów − Szwajcarię i słynne zegary świata (Big Bena w Londynie, praski zegar astronomiczny, zegar astronomiczny w Wenecji).
 5. Zauważyliśmy różnice w budowie i wyglądzie zegarów. Poznaliśmy różne rodzaje zegarów (mechaniczne, słoneczne, wodne, ogniowe, latarniowe). Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o zegary i konserwować je.
 6. Poznaliśmy strefy i różnice czasowe występujące na świecie.
 7. Wykonaliśmy własne zegary, na których uczyliśmy się odczytywać godziny za pomocą wskazówek.
 8. Stworzyliśmy dziennik punktualności, w którym zapisywaliśmy, kto na czas przyszedł na zbiórkę.
 9. Graliśmy w grę „Czas na dobro".
 10. Zorganizowaliśmy podwieczorek pt. „Czas zatrzymał się w miejscu". Zaprosiliśmy na niego harcerskiego seniora, który opowiedział nam o dawnym harcerstwie. Wspólnie stworzyliśmy „kronikę wspomnień".
 11. Zorganizowaliśmy zbiórkę niesprawnych zegarków w ramach akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrotechnicznego i oddaliśmy w odpowiednie miejsce.

Podczas realizacji tropu Zegarmistrzowie / Zegarmistrzynie zuchy mogą zdobyć również sprawności takie jak: Złota rączka.
 

Sprawdź również najważniejsze informacje o reformie SIM - zobacz blog wgl.pl

Nowy System Instrumentów Metodycznych (SIM) - reforma w pigułce

Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego systemu instrumentów metodycznych w prostej i przejrzystej formie. Co się zmienia? A co zostaje? Sprawdź sam!

Metodyka Zuchowa w nowym SIM

Nowy System Instrumentów Metodycznych w tej grupie zmienia chyba najmniej, w końcu jednak, po wielu latach gwiazdki zuchowe zostały oficjalnie uznane - do tej pory próżno było szukać odpowiednika stopni harcerskich w poprzednim regulaminie. Sprawdź jak wygląda nowy program gwiazdek, sprawności oraz tropów zuchowych.