fb


Znaczek zucha - odznaka na mundurek harcerski

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 7,50 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Przypinka Zuch na mundurze harcerskim - najważniejsza odznaka każdego dzielnego zucha.

Wspaniała odznaka, której zdobycie jest wyjątkową chwilą dla każdego zucha. Do złożenia Obietnicy dopuszcza się każdego zucha, który wyróżnia się swoją postawą. Noszenie go na lewej patce kieszeni munduru napawa dumą każdego młodego członka ZHP.

Sam Znaczek Zucha wraz z Obietnicą Zuchową został zatwierdzony w grudniu 1934 roku. Zuchy, dawniej zwane wilczkami, to jeden z najbardziej prężnych ruchów metodycznych w harcerstwie. Opracowaniem podstaw, które obowiązują niemal nie zmienione do dziś, zajmowały się takie osoby jak Aleksander Kamiński, Jan Mauersberger czy Jadwiga Zwolakowska. Dzięki ich pracy powstał ruch zuchowy jaki znamy dziś.

Symbolika Znaczka Zucha

Biały orzeł symbolizuje odwagę i patriotyzm, słońce - radość, niebieskie niebo - pogodę ducha. Przyznawana jest po złożeniu Obietnicy Zucha, która brzmi następująco:

"Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha."

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Szkolne Koło Caritas przy SP3 Lubsko
Estetycznie wykonany, zdobi mundur zucha
29-06-2015
Lucyna777
Polecam zakup znaczka. Produkt b.dobrze wykonany.
26-06-2015
Michał Pilecki
Dla dzieciaków złożenie Obietnicy Zuchowej to naprawdę wielkie przeżycie. A taki znaczek zucha jest dla nich bardzo ważny. Dziękuję składnicy, że tak szybko zrealizowali nasze zamówienie. Zorganizowaliśmy na zimowisku super uroczystość!
03-03-2015
Mariola Gest
Potrzebowałam na Dzień Dziecka te znaczki i doszły. Obietnica się super udała. Bardzo dziękuję i Pozdrawiam Mariola
02-06-2014
Gromada
Te znaczki są naprawdę ładne. Mają takie nasycone kolory i są wyraźne. Zdaje się, że są trochę mniejsze niż poprzednie, ale to tylko na plus.
20-05-2014
Idzia
Bardzo ładny znaczek. Jest super
14-10-2013