Znaczek zucha - odznaka na mundurek harcerski

Najważniejsza odznaka w życiu każdego dzielnego zucha.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Oficjalne umundurowanie ZHP
 • Dostępność:
  <strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • szt.
 • 7,50 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Przypinka Zuch na mundurze harcerskim - najważniejsza odznaka każdego dzielnego zucha.

Wspaniała odznaka, której zdobycie jest wyjątkową chwilą dla każdego zucha. Do złożenia Obietnicy dopuszcza się każdego zucha, który wyróżnia się swoją postawą. Noszenie go na lewej patce kieszeni munduru napawa dumą każdego młodego członka ZHP.

Sam Znaczek Zucha wraz z Obietnicą Zuchową został zatwierdzony w grudniu 1934 roku. Zuchy, dawniej zwane wilczkami, to jeden z najbardziej prężnych ruchów metodycznych w harcerstwie. Opracowaniem podstaw, które obowiązują niemal nie zmienione do dziś, zajmowały się takie osoby jak Aleksander Kamiński, Jan Mauersberger czy Jadwiga Zwolakowska. Dzięki ich pracy powstał ruch zuchowy jaki znamy dziś.

Symbolika Znaczka Zucha

Biały orzeł symbolizuje odwagę i patriotyzm, słońce - radość, niebieskie niebo - pogodę ducha. Przyznawana jest po złożeniu Obietnicy Zucha, która brzmi następująco:

"Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha."

Organizacja harcerska: ZHP, ZHR
I
Idzia

Bardzo ładny znaczek. Jest super

G
Gromada

Te znaczki są naprawdę ładne. Mają takie nasycone kolory i są wyraźne. Zdaje się, że są trochę mniejsze niż poprzednie, ale to tylko na plus.

MG
Mariola Gest

Potrzebowałam na Dzień Dziecka te znaczki i doszły. Obietnica się super udała. Bardzo dziękuję i Pozdrawiam Mariola

MP
Michał Pilecki

Dla dzieciaków złożenie Obietnicy Zuchowej to naprawdę wielkie przeżycie. A taki znaczek zucha jest dla nich bardzo ważny. Dziękuję składnicy, że tak szybko zrealizowali nasze zamówienie. Zorganizowaliśmy na zimowisku super uroczystość!

L
Lucyna777

Polecam zakup znaczka. Produkt b.dobrze wykonany.

SK
Szkolne Koło Caritas przy SP3 Lubsko

Estetycznie wykonany, zdobi mundur zucha