Centrum Edukacji Dziecięcej

Projekt Centrum Edukacji Dziecięcej wydawnictwa Publicat S.A. oferuje bardzo bogatą ofertę księżek adresowanych do dzieci w wieku do 9 lat, a także wiele dodatkowych działań skierowanych do sprawujących nad nimi opiekę dorosłych.

Działają na rynku nieprzerwanie od aż 17 lat i przez cały ten czas wspierają rodziców, wychowawców czy nauczycieli w rozwoju wielu przydanych umiejętności dzieci będących pod ich opieką. Swoją misję określają jako "zapewnienie dzieciom „lepszego startu” poprzez wyposażenie ich w starannie przygotowane materiały edukacyjne, umożliwiające wszechstronny rozwój. Proponowane przez nas poradniki, ćwiczenia, pierwsze czytanki, wycinanki, kolorowanki, słowniki i książki encyklopedyczne cieszą się uznaniem Czytelników dzięki wartościowym treściom i ciekawej, zachęcającej do pracy formie."

Dla ułatwienia doboru tytułów do możliwości rozwojowych dziecka oznaczono je czytelnym logo oraz paskiem w jednym z trzech wyraźnych kolorów. Książki z paskiem w kolorze żółtym są skierowane do najmłodszych - dzieci do 3 lat, pasek zielony to pozycje dla przedszkolaków do 6 roku życia, a książki oznaczone paskiem niebieskim przygotowano z myślą o uczniach pierwszych klas podstawówki, w wieku od 6 do 9 lat.

Łączna oferta Centrum Edukacji Dziecięcej to prawie 480 tytułów, a także wiele dodatkowych - poza publikacjami książkowymi - działań na rzecz edukacji i rozwoju ddzieci, rodziców czy nauczycieli. To między innymi programy edukacyjne i inicjatywy aktywizujące oraz pedagogiczne, a także integracyjne. 

Woda Góry Las wybrał z oferty wydawnictwa książki, które nie tylko będą interesującymi i inspirującymi prezentami dla dzieci, ale wspomogą również pracę wychowawców, w tym oczywiście drużynowych gromad zuchowych i harcerskich.