fb

Marka:
Dragon

Maska antysmogowa Dragon Casual II 2

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 48 godzin od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Kolor
 • Rozmiar
 • Cena: 119,00 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier DHL Kurier DHL Wieczór Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 

  Poczta Polska

  List Polecony

  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata
  0 - 399 zł 15,00 zł 19,00 zł 17,00 zł  20,00 zł 16,00 zł 19,00 zł 15,00 zł 19,00 zł 11,00 zł 15,00 zł 9,90 zł *
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł  GRATIS  GRATIS GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Maska antysmogowa Dragon Casual II - do codziennego użytku

Wskaźniki zanieczyszczenia w dużych polskich miastach są coraz bardziej alarmujące. Normy bardzo często są przekraczane nawet wielokrotnie, szczególnie zimą. Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie i o zdrowie płuc powinieneś poważnie pomyśleć o masce antysmogowej. Maska Dragon Casual II została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu, o drodze do pracy i z powrotem, dojściu do szkoły, po prostu poruszania się po mieście. Na smog i jego negatywne skutki szczególnie narażone są osoby aktywne fizycznie - dojeżdżające do pracy na rowerze lub dochodzące na piechotę. Każdy, nawet mało intensywny wysiłek fizyczny powoduje szybszy oddech, a to oznacza, że zwyczajnie wentylujemy więcej powietrza i nasze płuca są w większym stopniu narażone na negatywne skutki smogu.

Cechy:

 • maska antysmogowa z wymiennymi filtrami
 • wykonana z lekkiego materiału technicznego
 • w zestawie 2 x filtr Dragon N99 z aktywnym węglem
 • skuteczność potwierdzona przez Centralny Instytut Ochrony Pracy — Państwowego Instytutu Badawczego
 • chroni płuca przed miejskim smogiem, drobnym pyłem, dymem tytoniowym i innymi toksynami, pleśnią, kurzem, spalinami, pyłem zawieszonym, metalami ciężkimi itp.
 • w górnej lamówce został wszyty elastyczny zaciskowy nosek przytrzymujący maskę na miejscu i uszczelniający ją
 • powiększony zawór boczny Dragon Hex — odprowadza wilgoć naszego oddechu, nawet przy wzmożonym oddechu podczas umiarkowanej aktywności fizycznej
 • dwustopniowa regulacja obwodu maski (2,5 cm różnicy) - haczyk łączący dwie tasiemki
 • instrukcja obsługi w zestawie

Maska Dragon Casual II została wyposażona w filtr Dragon N99 AC, który został przetestowany i pozytywnie zaopiniowany przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Wyniki badań wskaźnika penetracji pyłu zawieszonego PM1, PM2,5, PM4 i PM10 stanowią, że maska wyposażona w filtr Dragon N99 AC stanowi środek ochrony indywidualnej do prywatnego użytku, który chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zjawiskiem SMOGu) i nie ma zastosowania w przemyśle oraz jakichkolwiek innych warunkach, wymienionych w dyrektywie 89/686/EWG, do zastosowania w których niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymagań przez środek ochrony indywidualnej.

Wilgoć z wydychanego powietrza gromadząca się na filtrze może powodować rozwijanie się chorobotwórczych drobnoustrojów, dlatego filtr należy wymieniać zależnie od stopnia intensywności oddychania oraz skali zanieczyszczenia powietrza co 6-10 godzin użytkowania maski (jest to okres około tygodnia do dwóch tygodni codziennego użytkowania maski po 1 godzinę dziennie). Warto zauważyć, że limit ten nie wynika z jakości filtra lub używanych materiałów, ale dotyczy wszystkich masek do oddychania.

Maska dostępna jest w kilku rozmiarach. Zmierz swoją twarz i głowę i wybierz odpowiedni.

Rozmiar Wymiar A Wymiar B
S 10,7 cm 44,5-51,5 cm
M 11,5 cm 46-54,5 cm
L 13 cm 52-56,5 cm
 • S - dla małych dzieci
 • M - dla starszych dzieci i kobiet
 • L - dla wysokich kobiet i mężczyzn

Wymiar A: odległość pomiędzy nasadą nosa a końcem brody, Wymiar B: obwód głowy mierzony na linii nasady nosa, dolnych krawędzi uszu i nasady czaszki z tyłu głowy.

 

 

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem