Marabut - polskie namioty turystyczne i wyprawowe

Marabut to polska firma zajmująca się produkcją namiotów turystycznych i wyprawowych. Na samym początku jej historii, w 1988 r. powstało pierwsze polskie „iglo” - była to konstrukcja stworzona na własne potrzeby, do użytku prywatnego, jednak nieduża i prosta konstrukcja okazała się pomysłem tak rewolucyjnym, że już rok później powstała marka Marabut i pierwszy seryjnie produkowany namiot Gwinea.

Model ten, ze zmianami, jest sprzedawany po dziś dzień. Firma przez lata zdobywała doświadczenie i z biegiem czasu stawała się coraz lepsza – zmieniało się również podejście klientów, którzy potrzebowali namiotów wytrzymałych i niezawodnych. Dzisiaj Marabut swoją działalność skupia przede wszystkim na namiotach ekspedycyjnych i wyprawowych.

 

Namioty Marabut po raz pierwszy pojechały w wysokie góry w 1997 roku i używane były w bazie wyprawy zimowej na Nanga Parbat w paśmie Karakorum. To był właśnie zwrot w kierunku profesjonalnych namiotów wyprawowych. Obecnie wszystkie namioty zanim na stałe wejdą do oferty są najpierw testowane  - najlepiej w Himalajach, a jeżeli nie to przynajmniej podczas wielotygodniowej podróży w skrajnych warunkach. Testy odbywały się chociażby na Grenlandii czy w Patagonia. Jest to bardzo ważny etap podczas produkcji namiotu, gdyż tylko rzeczywistość potrafi w 100% zweryfikować projekt i pokazać co należy ulepszyć.

Testy są rzeczą powszechną również wśród innych producentów sprzętu outdoorowego i turystycznego. Co zatem świadczy o wyjątkowości Marabuta? Jest to całkowicie indywidualne podejście i to na każdym etapie. W stosunku do projektowanej konstrukcji, w stosunku do klienta, a także w stosunku do pracowników tej firmy. Czym to się przejawia? O etapie projektowania i testów już wspomnieliśmy. Kolejną rzeczą jest gwarancja oraz serwis. Każdy namiot Marabut jest objęty 36 miesięczną gwarancją – usterki jakie ewentualnie pojawią się w tym okresie podlegają bezpłatnej naprawie. Wyjątkową usługą jest zapewniony dożywotni serwis. Mimo zaawansowanej technologii wykonania i użytych materiałów namioty turystyczne nie są niezniszczalne – żadna tkanina nie oprze się ostrzu noża, czy kamieniowi spadającemu z dużej wysokości. Firma doskonale zna swoje produkty i nawet po wielu latach od zakupienia namiotu możemy go oddać do naprawy lub wymiany poszczególnych elementów, jak zamki błyskawiczne, czy siatkowe systemy wentylacji. Dzięki temu, że jest to polska firma, zlokalizowana w Czernichowie pod Krakowem, kontakt odbywa się bardzo szybko i płynnie. Serwisu możemy dokonać nawet wysyłkowo.

Najważniejszą cechą Marabuta jest jakość – Namiot Marabut to suma najnowszych technologii – tkanina podłogi i tropiku, materiał i konstrukcja stelaży, technologia podklejania szwów, nici, zamki błyskawiczne – wszystkie informacje o stosowanych technologiach z łatwością znajdziemy na stronie producenta z dokładnym opisem dlaczego zdecydował się właśnie na takie a nie inne rozwiązanie.

Wszystko o czym wspomnieliśmy zostało wielokrotnie docenione przez klientów oraz przez branżę outdoorową. Wyróżnienia jakie otrzymała firma to między innymi Diament miesięcznika Forbes 2009, jednak znakiem, którym firma chwali się najbardziej jest certyfikat Produkt Polski.