Opinel - tradycyjne noże kieszonkowe

Historia noża Opinel sięga 1890 r., kiedy powstał pierwszy z nich. Od tamtej pory pod tą marką kryje się gwarancja jakości produktu. Opinel proponuje noże do różnych zastosowań, oraz o zróżnicowanym designie, choć wszystkie oparte są na podobnym wzorcu - noża z drewnianą rękojeścią. Zaopatrują się w nie turyści, survivalowcy, skauci, w ofercie są nawet modele typowo kuchenne.

Dlaczego noże Opinel są tak popularne?

Bez względu na to jakiego noża potrzebujesz, możesz być pewien, że wśród modeli Opinela, znajdziesz odpowiedni dla Ciebie. Marka oferuje aż 10 różnych rozmiarów scyzoryków - od malutkich noży - bryloków, po duże noże kempingowe. Wśród nich wszystkich z pewnością znajdzie się opcja, która doskonale pasuje do twojej dłoni, kieszeni i potrzeb. Ponadto rękojeści scyzoryków są nie tylko zaskakująco ergonomiczne, ale również istnieje wiele opcji kolorystycznych i materiałowych.

Turystyczne noże Opinel z drewnianą rękojeścią

Najbardziej popularne modele posiadają drewnianą rękojeść. Klasyczny uchwyt wykonywany jest z drewna bukowego pozyskiwanego w zrównoważony sposób z francuskich lasów. Ma przyjemny, jasny kolor. Opinel posiada w swojej ofercie jednak również kolorowe rękojeści, z wzorami, z tworzywa sztucznego oraz uchwyty z innego rodzaju drewna. Klasyczne, drewniane uchwyty są wyprofilowane tak, aby wypełnić dłoń i zapewnić wygodną i łatwą obsługę.

Opinel - klasyczne noże składane