Tatonka - sprzęt turystyczny i odzież

Tatonka – producent bardzo szerokiej gamy akcesoriów turystycznych, prezentujących wysoką jakość. Możemy znaleźć wśród nich takie, które dedykowane są dla konkretnych sportów, ale także uniwersalne, które przydadzą się na każdym wyjeździe. Tatonka oferuje też linię akcesoriów miejskich – małe plecaki, torby na laptopa i inne przedmioty ułatwiające przetrwanie w miejskiej dżungli.

Tatonka - producent odzieży i sprzętu turystycznego

Tatonka to producent sprzętu i odzieży, które przede wszystkim związane są z podróżowaniem, outdoorem i turystyką, a także sportem. W ofercie marki bardzo duży nacisk położony jest na sprzęt bagażowy, znajdziemy więc w Tatonce szeroki asortyment plecaków, saszetek, toreb podróżnych, portfeli, kosmetyczek, pokrowców i organizerów. To jednak oczywiście nie wszystko. Tatonka to również sprzęt kuchni turystycznej, namioty oraz odzież, czyli kurtki, bluzy, koszulki, spodnie i inne akcesoria. 

Pełna oferta Tatonki:

  • plecaki
  • torby podróżne i na ramię
  • saszetki i organizery
  • pokrowce i etui
  • kosmetyczki i apteczki
  • sprzęt kuchni turystycznej
  • namioty
  • odzież turystyczna i akcesoria
  • inne akcesoria podróżne, jak moskitiery na głowę, stuptuty itp.

Tatonka - plecaki, saszetki, torby

Sprzęt bagażowy to coś, od czego marka zaczynała. Z biegiem lat sprzęt został udoskonalony i dziś plecaki, saszetki podróżne, torby, pokrowce transportowe i generalnie cały sprzęt bagażowy Tatonka to produkty najwyższej jakości, doceniane przez klientów na całym świecie. W Polsce marka Tatonka obecna jest już od wielu lat i je popularna w gronie turystów, survivalowców i podróżników.

Tatonka to sprzęt mocny, odporny na uszkodzenia i niezawodny, a w mniejszym stopniu ultralekki. Dlatego częściej marka jest kojarzona właśnie z dalekimi podróżami i codziennym użytkowaniem niż ze sportem ultralight.

Historia Tatonki

Od samego początku, czyli od roku 1980 Tatonka to rodzinny biznes. Na początku firma nazywała się Mountain Sport. W 1994 roku firma zmieniła nazwę właśnie na Tatonka - jest ona krótsza, bardziej chwytliwa i unikalna. Sama nazwa Tatonka oznacza w języku Siouxów - plemienia amerykańskich Indian - Bizona. A to właśnie to zwierzę możemy znaleźć w logo firmy. Historia, jak firma przyjęła tę nazwę jest romantyczna i śmieszna. Pomysł na nazwę Tatonka powstał po obejrzeniu filmu "Tańczący z Wilkami".

Tatonka Dzisiaj

Tatonka to niemiecka firma z tradycjami, długą historią i sporym doświadczeniem w produkcji sprzętu i odzieży turystycznej. Firma szczyci się przejrzystością, odpowiedzialnością i uczciwością. Fabryka w Wietnamie jest "otwarta", a panujące w niej warunki spełniają najwyższe standardy i każdy może to sprawdzić.

Marka Tatonka jest popularna i chętnie wybierana wśród turystów na całym świecie.