Butla gazowa Pinguin Travel Gas 450 g - mieszanka 4-sezonowa

Kartusz gazowy Pinguin Travel Gas 450 g to największy kartusz turystyczny Pinguina. 450 gramów gazu wystarczy na wiele użyć. Na jak wiele, zależy od warunków atmosferycznych, używanej kuchenki i jej wydajności, używanej osłony płomienia i oczywiście potraw, które gotujemy. W dużym zaokrągleniu butla gazowa Pinguin Travel Gas 450 gramów to tygodniowa wyprawa dla 2 osób, na której codziennie przynajmniej 2 razy zagotowujemy wodę (do obiadu i na śniadanie).

Zastosowana mieszanka gazowa Propan / N-Butan / Izobutan jest czterosezonowa i nadaje się do używania i latem i zimą. Gaz zachowuje swoją rozprężalność nawet przy -40°C ! Choć taka temperatura, to oczywiście totalna skrajność, to parametr ten świadczy o tym, że jak będzie zimniej, gaz Pinguin będzie lepiej się palił. 

Butla Pinguin Travel Gas 450 g posiada gwintowany zawór, który jest standardem wśród producentów sprzętu outdoorowego. Pasuje on do większości kuchenek gazowych, większości producentów.

Cechy:

 • duży, turystyczny kartusz gazowy
 • mieszanka 4-sezonowa - na zimę i na lato
 • kartusz nakręcany - pasuje do wszystkich palników, wszystkich marek, które wykorzystują system na gwint

Dane techniczne:

 • Wymiary: ⌀109 x 150 mm
 • Masa: 598 g
 • Skład gazu: Propan / N-Butan / Izobutan
 • Standard: EN 417
 • Typ kartusza: Nakręcany

Ciepły posiłek to podstawa dobrego biwaku i udanej wycieczki. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą odpowiednio dużą butlę gazową, która daje pewność, że bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne - gazu nie zabraknie.

Każdy pakujący plecak turysta nie raz stanął przed dylematem, czy zabrać duży czy mały kartusz z gazem. Oczywiście wszystko zależy od długości wycieczki i pory roku, a także od tego, ile zamierzamy gotować. Trzeba jednak pamiętać, że zimą gaz zużywa się szybciej, dlatego na kilkudniową wyprawę lepiej zabrać butlę o większej pojemności, np. 450 g. Kartusz czeskiego producenta Pinguin to dobra oferta dla tych, którzy aktywną turystykę uprawiają cały rok. Zawiera bowiem energetyczną, czterosezonową mieszankę propanu, butanu i izobutanu.

Wybierając się na dłuższą wycieczkę, szczególnie w odizolowane tereny, dobrze zaopatrzyć się w zapas gazu do kuchenki turystycznej. Kartusz Pinguin Travel Gas 450g jest na tyle duży, że wystarczy na kilka dni intensywnego turystycznego gotowania. Bardzo duża zaleta kartuszy Pinguin jest używanie specjalnej czterosezonowej mieszanki, którą da się podpalić nawet w temperaturze -40°C. Taka temperatura jest oczywiście skrajna, ale dla przeciętnego użytkownika oznacza to, że mieszanka w niższej temperaturze będzie po prostu lepiej działała i w efekcie szybciej przygotujemy posiłek.
 
Podsumowując, gaz Pinguin Travel Gas 450g zapewnia dobre parametry grzania także zimą, kiedy dla wielu innych mieszanek gazowych niska temperatura okazuje się barierą nie do przebycia. Praktyczny gwint ułatwia montaż butli niemal do każdej kuchenki z gwintem. Dodatkowo kartusz jest wyposażony w specjalny kapturek, który chroni gwint i zawór przed przypadkowym uszkodzeniem i zabrudzeniem. Butla TRAVEL GAS 450 g spełnia normę bezpieczeństwa EN 417.

Rodzaj paliwa / system mocowania: Kartusz gazowy gwintowany
Marka: Pinguin
Pojemność (wariant): 450 g
Kolor: szary
D
Dariusz
Zweryfikowany
26-11-2020

Gaz pali się wyraźnie lepiej niż inne letnie, a cena praktycznie taka sama, jak innych kartuszy gazowych. Także oceniam totalnie pozytywnie.
Recenzja potwierdzona zamówieniem.

PINGUIN Travel Gas 450 g - 4-sezonowa butla gazowa / kartusz turystyczny

 • Dodaj Opinię
  (1)
 • 48,99 zł
 • Historia ceny
 • szt.
 • Dostępność:
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas t

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>