fb


Sprawność zuchowa ZHR Przyjaciel/ Przyjaciółka Ptaków - zielona

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - zielona - PRZYJACIÓŁKA PTAKÓW / PRZYJACIEL PTAKÓW

Sprawność zuchowa "Przyjaciel Ptaków"/ "Przyjaciółka Ptaków" pomaga zuchowi zdobyć i rozszerzyć wiedzę o tej gromadzie zwierząt, a także, co jest bardzo ważne, wspiera zachowania ochronne. Bardzo ważne jest by zadania sprawności nie ograniczały się jedynie do fascynacji tymi zwierzętami, ale również by u zucha budować poczucie odpowiedzialności i troski. Przyjaciel Ptaków nie tylko ma dużą wiedzę o ptakach, ale również dba o nie.

"Przyjaciel ptaków to zuch, który interesuje się ptakami, pogłębia wiedzę na ich temat".

Wymagania:

 • Rozpoznaje po wyglądzie kilka gatunków ptaków. Zna kilka informacji o każdym z nich.
 • Obserwował życie ptaków na wolności, nie zakłócając ich życia.
 • Obserwował życie ptaka w niewoli i jego zachowanie względem ludzi. Dowiedział się, jak zadbać o jego potrzeby.
 • Znalazł kilka ptasich piór. Wie, do czego służą ptakom poszczególne ich rodzaje.
 • Zrobił karmnik dla ptaków. Systematycznie prowadził ptasią stołówkę dla zimujących ptaków lub w lecie/jesienią zgromadził ptasi pokarm.

Kolor ZIELONY sprawności symbolizuje przyrodę i środowisko naturalne. Dzięki zielonym sprawnościom zuch poznaje świat roślin i zwierząt i jednocześnie uczy się jego poszanowania. Zielone sprawności są ważnym elementem wychowania ekologicznego i kształtowania pożądanych nawyków. Harcerstwo od zawsze było bardzo mocno związane z lasem i przyrodą - tak jak cały ruch skautowy. Puszczaństwo to ważny element harcerstwa.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
wika
Wykonanie zadowalające, zdjęcia dobrze oddają , jak wyglądaj sprawności. ładnie wykończone, nigdzie się nie prują. Generalnie ok.
02-08-2019