fb


Sprawność zuchowa ZHR Przyjaciel/ Przyjaciółka Zwierząt - zielona

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - zielona - PRZYJACIÓŁKA ZWIERZĄT / PRZYJACIEL ZWIERZĄT

Sprawność zuchowa "Przyjaciel Zwierząt"/ "Przyjaciółka Zwierząt" pomaga zuchowi zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące zwierząt domowych. Sprawność jest łatwiejsza do realizacji, kiedy zuch ma w swoim domu zwierzę, ale nie jest to wymagane - w czasie realizacji zadań zuch może opiekować się np. zwierzęciem ze schroniska lub pupilem sąsiada. Prócz konkretnych umiejętności zuch nabywa również zdolność współodczuwania i empatii. Może to być trudniej mierzalne, ale jest równie istotne, przy realizacji sprawności Przyjaciela Zwierząt.

"Opiekun zwierząt to zuch, który troszczy się o zwierzę domowe i dostrzega jego potrzeby".

Wymagania:

 • Jest przyjacielem zwierząt, nie pozwala ich krzywdzić.
 • Systematycznie opiekuje się zwierzęciem domowym. Wie, jak je karmić, pielęgnować, zapobiegać chorobom.
 • Pogłębia swoją wiedzę dotyczącą opieki nad zwierzęciem, np. pójdzie z nim do weterynarza albo zasięgnie porady u eksperta bądź przeczyta książkę.
 • Przedstawił gromadzie informacje na temat jednego gatunku zwierząt domowych.

Kolor ZIELONY sprawności symbolizuje przyrodę i środowisko naturalne. Dzięki zielonym sprawnościom zuch poznaje świat roślin i zwierząt i jednocześnie uczy się jego poszanowania. Zielone sprawności są ważnym elementem wychowania ekologicznego i kształtowania pożądanych nawyków. Harcerstwo od zawsze było bardzo mocno związane z lasem i przyrodą - tak jak cały ruch skautowy. Puszczaństwo to ważny element harcerstwa.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Artur
Bardzo fajnie, że ktoś te sprawności szyje - czasem trudno znaleźć coś dla ZHR...
02-08-2019