OPTIMUS 450 g - butla gazowa / kartusz turystyczny

Kartusze nakręcane do kuchenek turystycznych z gwintowanym przyłączeniem. Wysokiej jakości mieszanka propanu-butanu.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Optimus
 • Dostępność:
  <strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • Pojemność (wariant)
 • szt.
 • 39,00 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Butla gazowa / kartusz turystyczny Optimus 450 g - Jednorazowa nakręcana butla gazowa do kuchenek turystycznych z gwintowanym przyłączeniem. Połączenie trzech gazów - butanu, izobutanu i propanu.

Kartusz gazowy Optimus Gas 450 g jest idealnym rozwiązaniem dla każdego niezależnego podróżnika, któremu zależy na możliwości przygotowania własnego posiłku w warunkach turystycznych. Pasuje na kuchenki i lampki wykonane w standardzie EN 417, co oznacza, że jest kompatybilna z większością modeli dostępnych na rynku.

Wykonana ze stali jednorazowa butla turystyczna do kuchenek turystycznych z gwintowanym przyłączeniem. Wypełniona najwyższej jakości mieszanką propanu i butanu dobrze radzącą sobie nawet w gorszych warunkach atmosferycznych. Skład gazu zapewnia także większą wydajność kuchenki, co przyśpiesza podgrzewanie np. wody.

Niezbędna podczas gotowania dla każdego niezależnego turysty 

Dodatkową zaletą jest duży wygodny w użytkowaniu korek chroniący zawór przed zanieczyszczeniem i zawilgoceniem oraz wskazujący czy butla była wcześniej używana. Po skończonym gotowaniu możesz odczepić butlę od swojej kuchenki, a następnie zabezpieczyć gwint za pomocą plastikowej zatyczki. Butlę możemy przykręcać i odkręcać od palnika wielokrotnie, jednak nie można jej napełniać po opróżnieniu

Kształt butli pozwala także na jej łatwe spakowanie do garnka lub naczynia o średnicy butli, by zaoszczędzić miejsce w swoim ekwipunku. Kartusz ma zawartość gazu o wadze wynoszącej 450 g, co jest idealnym rozwiązaniem na dłuższe wyjazdy, w zależności od intensywności i sposobu naszego użytkowania.

Gazowe butle turystyczne nie mogą być przewożone w samolocie.

O marce - artykuły idealne do wypraw i biwakowania na łonie natury

OPTIMUS jest jednym z prekursorów na europejskim rynku sprzętu outdoorowego, powstałym w Szwecji już w 1989 roku. Pragnie dotrzeć do miłośników i entuzjastów natury, którym potrzebne są wysokiej jakości narzędzia kuchenne i akcesoria turystyczne. Zestawy do gotowania czy palniki turystyczne to jedne z najczęściej kupowanych produktów marki Optimus. Ich prosta konstrukcja oraz funkcjonalność ułatwia przygotowanie smacznych posiłków na świeżym powietrzu.

 

Butla gazowa Optimus 100 g - najważniejsze cechy: 

 • model kompatybilny z kuchenkami i lampami wykonanymi w standardzie EN 417
 • wysokoenergetyczny skład - mieszanka butanu, izobutanu i propanu
 • Kartusz ma zawartość gazu o wadze 450 g
 • gwintowane przyłączenie - możliwe odkręcenie od kuchenki po skończonym gotowaniu
 • bezpieczny zawór i pojemnik ciśnieniowy
 • specjalna uszczelka ochronna na gwincie

Parametry techniczne:

 • Skład: 50% Butan /  25% Izobutan / 25% Propan 
 • Pojemność - waga gazu: 100 g (roz. S) / 230 g (roz. M) / 450 g (roz. L)
 • Waga (całkowita):183 g (97 g gazu) / 362 g (220 g gazu) / 621 g (440 g gazu)
 • Wymiary: 75 × Ø 90 mm (S) / 90 × Ø 110 (M) / 140 × Ø 110 (L)

Rodzaj paliwa / system mocowania: Kartusz gazowy gwintowany
Marka: Optimus
Pojemność (wariant): 450 g
Kolor: zielony
M
Mikołaj
Zweryfikowany

Super wydajna, nawet przy dłuższym wyrypie ;)

L
Lucek
Zweryfikowany

Polecam bo jest super bezpieczna i mega się sprawdziła na dwutygodniowym wypadzie w Bieszczady.

R
Robert
Zweryfikowany

Pomimo swojej wielkości mieści się w duży garnek. W zestawie z osłonką nawet przy wielkim wietrze nie traci energii.