Spodenki harcerskie mundurowe ZHP - szorty męskie

Spodenki męskie dla harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Oficjalne umundurowanie ZHP
 • Dostępność:
  <strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
  Towar dostępny w ofercie sklepu
  Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 1 dnia roboczego od chwili złożenia zamówienia, jednak w okresach wzmożonego zainteresowania naszą ofertą czas ten może się wydłużyć do 3 dni roboczych.

  - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.
  - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o dodatkowy dzień roboczy.
  - W każdej sytuacji będziemy z Tobą w stałym kontakcie.

  UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.
 • Rodzaj munduru (wariant)
  • Koszula męska Oficjalny Mundur harcerski męski ZHP
  • Spodenki męskie Oficjalne spodenki mundurowe ZHP męskie
 • szt.
 • 99,00 zł

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Spodenki męskie dla harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego


Niezwykle wygodne i stylowe harcerskie spodenki w wersji męskiej. Bardzo dobrze prezentują się podczas oficjalnych uroczystości oraz doskonale sprawdzają się w warunkach polowych. Są częścią oficjalnego umundurowanie ZHP.

Zobacz tabelę rozmiarów


Kilka praktycznych kieszeni pozwala na schowanie harcerskich - i nie tylko harcerskich - drobiazgów takich jak scyzoryk, kompas, mini poradnik, plakietka czy telefon komórkowy.


Uwaga! Oferowany produkt, to same spodenki harcerskie bez dodatków (bez paska). Wszystkie pozostałe elementy również znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy!Formularz mundurowy

Formularz mundurowy dla drużynowych i nie tylko!

Aby ułatwić Wam pracę, przygotowaliśmy specjalny formularz mundurowy. Wystarczy, że go wypełnisz i udostępnisz rodzicom swoich harcerzy. W nim znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące potrzebnego umundurowania dla Twoich zuchów i harcerzy.

Formularz znajdziesz tutaj- wykorzystaj go!  Tabela przedstawia rzeczywiste wymiary (podane w cm) - pobrane przez pracowników Woda Góry Las:
Wzrost

/rozmiar

A
Obwód
w pasie
B
Długość 
całkowita
B
Długość 
nogawki
128 62 34 11
134 64 37 13
140 66 40 14
146 68 41 15
152 72 44 20
158 74 48 22
164/78 78 48 22
170/82 82 50 23
176/86 86 50 23
182/90 90 52 24
188/94 94  54 24
188/102 102  54 24
194/98 98  56 26
194/105 105  56 26

Jak dokonać pomiaru?

 
Rozmiarówka, w jakiej szyte są spodenki, podawana jest na wzrost (do 158 cm) lub na wzrost oraz obwód w pasie (od 164 cm, np. 164/78). Warto jednak przed wyborem zmierzyć się w podanych poniżej miejscach. Ewentualnie można też zmierzyć noszone spodenki, które nie są ani zbyt dopasowane, ani zbyt luźne. Zalecamy jednak pomiary ciała, ponieważ pozwolą najlepiej wybrać pasujący rozmiar.


Co zmierzyć oprócz swojego wzrostu?

A - czyli obwód w pasie. Pamiętaj, że spodenki harcerskie nosi się stosunkowo wysoko, dlatego pomiaru trzeba dokonać mniej więcej na wysokości pępka lub trochę niżej. W spodenki wkłada się koszulę mundurową, warto więc wziąć to pod uwagę i wybrać około 1 cm luźniejsze. Do spodenek obowiązkowo nosi się pas, więc będzie można nim skorygować ewentualne luzy.

B - to długość całkowita spodenek. Co prawda regulamin mundurowy ZHP nie określa dokładnie, jak długie powinny być spodenki, ale z doświadczenia wiemy, że najwygodniejsze są jeśli sięgają mniej więcej do kolan. Pomiaru najlepiej dokonać po boku ciała, mniej więcej od wysokości pępka do kolan.

C - czyli długość nogawki od kroku. Tego pomiaru najłatwiej dokonać umieszczając między udami, najwyżej jak to możliwe książkę i od jej górnej części, po udzie odmierzyć długość do kolana. Warto zwrócić uwagę na ten wymiar, żeby spodenki nie uwierały.
 
*Zawsze staramy się, aby podane w tabelach rozmiarowych dane były możliwie najbardziej precyzyjne. Zastrzegamy jednak możliwość powstania kilkuprocentowych rozbieżności. Jeśli mimo wszystko zamówiony rozmiar okaże się nie trafiony - pamiętaj, masz aż 30 dni na zwrot nieużywanego towaru. Potrzebujesz innego wymiaru? Napisz do nas!

Organizacja harcerska: ZHP
Wersja: Męska
Rodzaj munduru (wariant): Spodenki męskie
Kolor: khaki, zielony
J
Jorgi

spodenki są naprawdę wygodne, fajnei się w nich chodzi nie tylko do munduru

AB
Agata Bieńkowska

Spodenki zgodne z zamówieniem.

SK
Sławomir Karpik

Wszystko ok :)