Spodnie harcerskie mudurowe

Spodnie harcerskie należą do jednego z najważniejszych elementów umundurowania harcerza. Występują w kilku kolorach, krojach, a ich dokładny wzór ustala się w drużynie, tak, aby każdy harcerz miał jednolite umundurowanie. Na tej podstronie znajdziesz wszystkie dostępne modele bojówek harcerskich.

Zobacz też: Mundury harcerskie    |    Apteczki harcerskie     |     Gry i quizy harcerskie     |     Koszulki harcerskie     |
    Świetliki chemiczne     |    Termosy turystyczne     |     Plecaki turystyczne dla dzieci     |    Karimaty

Spodnie do munduru harcerskiego

Spodnie harcerskie nazywane są często również bojówkami harcerskimi. Wykonane są najczęściej z połączenia poliestru oraz bawełny w zmiennych proporcjach. Można wybrać spodnie harcerskie czarne lub spodnie harcerskie moro, a także zdecydować się na te zielone. Konkretny kolor i model wyznacza kadra drużyny harcerskiej.

Spodnie harcerskie krótkie

W Związku Harcerstwa Polskiego występują tzw. szorty harcerskie, czyli spodnie harcerskie krótkie. Istnieją w dwóch kolorach: czarnym - dla harcerek oraz zielonym ciemnym - dla harcerzy. Jest to doskonała alternatywa dla spodni harcerskich długich oraz spódnic harcerskich, z uwagi na swoją użyteczność i wygodę. Występują w wielu rozmiarach, a jednym z najpopularniejszych są spodnie harcerskie 164.

Spodnie bojówki harcerskie

Ważną sprawą przy wyborze spodni harcerskich mundurowych jest odpowiednie dobranie ich rozmiaru. W naszym sklepie istnieje oczywiście możliwość ich zwrotu, jednak wiemy, że niejednokrotnie może nam zabraknąć czasu np. przed biwakiem lub zimowiskiem, aby dokonać tego na ostatnią chwilę. Kluczowe jest więc zebranie wszystkich rozmiarów z ciała lub z naszych ulubionych spodni (niekoniecznie tych harcerskich). W naszych tabelach rozmiarowych znajdziecie nie tylko wyszczególnioną długość spodenek, ale też nogawki oraz obwód w pasie.

Spodnie moro harcerskie

W naszym sklepie znajdziecie również kolor woodland, czyli potocznie zwany "moro". Z pewnością jest to jeden z tych modeli, który dzięki swojej kolorystyce dobrze sprawdza się w lesie i innych terenach zielonych. Nie tylko doskonale się komponuje, ale też maskuje wszelkie zabrudzenia. Jest to jedna z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych kolorystyk w drużynach, które kultywują obozy puszczańskie. Są to spodnie unisex - spodnie harcerskie męskie i spodnie harcerskie damskie, dlatego przy ich wyborze należy kierować się tabelą rozmiarów.

Zobacz też: