Co to jest kanadyjka?

 

Jedziesz pierwszy raz na obóz i zastanawiasz się co to jest kanadyjka? A może usłyszałeś o tym podczas wspominek znajomych z harcerstwa, gdy jednocześnie mówili o „samolotach” podczas obozu. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w tym blogu!

Kanadyjka to nic innego niż rozkładane łóżko polowe. Składa się z drewnianego stelażu oraz brezentowego poszycia, które stanowi powierzchnię do spania. Takie polowe łóżka są najczęściej używane podczas obozów harcerskich i koloni zuchowych, ale równie dobrze sprawdzają się gdy musimy przenocować gości w domu. Kanadyjka harcerska zapewnia większą wygodę podczas biwakowania niż spanie na matach na ziemi. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, dlatego bez problemu mieszczą się w harcerskich składzikach.

Kanadyjka - łóżko polowe

Podczas obozu takie łóżko polowe powinno być schludne i czyste. Zwykle znajduje się na nim koc (z prześcieradłem) oraz śpiwór. Kiedy na łóżku wojskowym zostawimy za dużo rzeczy mogą czekać na nas „samoloty”. W niektórych środowiskach kultywuje się zwyczaj wywracania nieuporządkowanych kanadyjek harcerskich – ma być to nauczką dla tych, którzy nie potrafią utrzymać porządku w namiocie.

Co jeszcze nazywamy kanadyjką oprócz łóżek polowych? Łódź (którą możemy pływać po jeziorze), krótką kurtkę oraz mieszkanki Kanady.

Redaktor: Natalia Perlińska

Artystka Woda Góry Las! Wszystkie wzory na koszulkach, plakietkach, grafiki w naszym internecie tworzy własnie ona. Niesamowicie kreatywna i uzdolniona, a przy tym bardzo pozytywna i pomocna. Poza byciem grafikiem działa w harcerskich zespołach promocji. Co może robić grafik w wolnym czasie? Podróżuje i rysuje! Prezentuje swoje dzieła i przygody na Instagramie.

Polecane produkty

Kanadyjka łóżko polowe składane - wojskowe i harcerskie - rama drewniana

Kanadyjka łóżko polowe składane - wojskowe i harcerskie - rama drewniana

Popularne składane łóżko polowe potocznie nazywane "kanadyjką". Rama wykonana z drewna....
Materac wojskowy gumowany - nowy / materac harcerski

Materac wojskowy gumowany - nowy / materac harcerski

Gruby materac wojskowy / harcerski, który świetnie sprawdza się od lat na obozach harcerskich. Podgumowany spód, mocny zewnętrzny materiał...
Namiot harcerski wojskowy 10 osobowy dycha, dziesiątka - dach brezentowy, boki poliester

Namiot harcerski wojskowy 10 osobowy dycha, dziesiątka - dach brezentowy, boki poliester

Popularna na obozach namiot harcerski "dycha", dostępny w kilku opcjach wykonania dachu oraz boków....