Wypożyczalnia sprzętu turystycznego w zimie

 

W poprzednim wpisie pisałam dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu turystycznego. Dzisiaj przedstawię Wam sprzęty, które z pewnością warto rozważyć do zabrania na zimowe wyjazdy - te bliższe i dalsze.

Wypożyczalnia rakiet śnieżnych

Decydując się na zimowy trekking warto włączyć do swojego ekwipunku rakiety śnieżne. Pozwalają one na przemieszczanie się po nawet sporych ilościach śniegu. Dzięki temu, że ich powierzchnia jest dużo większa niż powierzchnia naszych butów, ciężar ciała rozkłada się na większy format i nie zapadamy się w podłożu. Współczesne rakiety śnieżne posiadają systemy łatwego zakładania i zdejmowania oraz są relatywnie lekkie. Rakiety śnieżne posłużą nam nie tylko na terenie płaskim, ale również na pochyłych terenach.

Wypożyczalnia raków turystycznych

W odróżnieniu do rakiet, raki paskowe są dużo mniejsze. Służą głównie do poruszania się po oblodzonym terenie. Możesz je założyć na własne buty. Nie zajmują wiele miejsca w plecaku, a są niezwykle przydatne. Współczesne raki mają możliwość swobodnej regulacji rozmiaru, więc są bardzo uniwersalne. Możesz z nich korzystać na zmianę z innymi osobami. Ważne jest, aby raki odpowiednio naostrzyć przed użyciem - w wypożyczalni serwis ten dokonywany jest systematycznie.

Wypożyczalnia zestawu lawinowego

Przy wędrówkach w terenach, które są mocno ośnieżone lub takich, w których były już wcześniej przypadki wystąpienia lawin, warto ubezpieczyć się w zestaw lawinowy składający się z: detektora lawinowego, łopaty i sondy lawinowej. Dzięki takiemu zestawowi, w najbardziej ekstremalnych warunkach, tuż po zejściu lawiny, jesteśmy w stanie rozpocząć poszukiwanie zaginionych osób. Łopata lawinowa może służyć nie tylko do odkopania przysypanych przedmiotów, ale też do wykopania jamy śnieżnej czy okopania namiotu, jeśli przygotowujemy się do zimowego noclegu. Opisywany sprzęt jest lekki i nie zabiera dużo miejsca, a jest niezwykle cenny i ważny.

wypożyczalnia sprzętu zimowego

Pamiętaj, że zimowy trekking jest wymagający i może okazać się trudniejszy, niż ten letni. Oprócz podstawowych produktów typu plecak, kuchenka i gaz, warto pomyśleć o sprzętach, których na co dzień się nie używa, a mogą okazać się niezwykle przydatne w trudnych, zimowych warunkach. Nie jesteś pewien czego potrzebujesz? Napisz do nas. Chętnie doradzimy.

 

Redaktor: Natalia Roszak

Jeśli aktualnie nie czyta jakiejś książki, to z pewnością robi zdjęcia. Uzależniona od czarnej kawy, najlepiej w formie podwójnego espresso. W pracy uporządkowana i zorganizowana, w życiu prywatnym ceni sobie kreatywny chaos. Mieszka w Poznaniu i uważa, że to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Polecane produkty

BLACK DIAMOND Trail Ergo Cork granite - kijki trekkingowe

BLACK DIAMOND Trail Ergo Cork granite - kijki trekkingowe

Kije trekkingowe zapewniające wysoką funkcjonalność i komfort w każdych warunkach i w każdym terenie.
BLACK DIAMOND Trail Ergo Cork - Picante - kijki trekkingowe

BLACK DIAMOND Trail Ergo Cork - Picante - kijki trekkingowe

Kije trekkingowe zapewniające wysoką funkcjonalność i komfort w każdych warunkach i w każdym terenie.
BLACK DIAMOND Trail Sport - Laurel Green - kije trekkingowe

BLACK DIAMOND Trail Sport - Laurel Green - kije trekkingowe

Doskonałe kije trekkingowe Trail Sport firmy Black Diamond dzięki nowoczesnym technologiom na pewno nie zawiodą nas w terenie....

Polecane artykuły

Na ile wystarcza kartusz gazowy? Jak to sprawdzić?

Na ile wystarcza kartusz gazowy? Jak to sprawdzić?

Zacznę od przewrotnego stwierdzenia – nie da się dokładnie przewidzieć na ile wystarcza kartusz gazowy. Wydajność gazu zależy chociażby od siły wiatru, temperatury, wysokości nad poziomem morza itp. Ale głowa do góry! Mimo wszystko możemy spróbować oszacować zużycie gazu...
Z kanapy na wschodnie wybrzeże Hiszpanii! Jak przygotowałam się do wyprawy rowerowej

Z kanapy na wschodnie wybrzeże Hiszpanii! Jak przygotowałam się do wyprawy rowerowej

Na przełomie września i października wzięłam udział w 33. etapie Sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. Jeszcze 1,5 roku temu było to dla mnie coś nieosiągalnego i tak trudnego, że tylko podziwiałam ludzi, którzy wzięli udział w projekcie. To jak się stało,...
Test Devold Expedition

Test Devold Expedition

Pełny test bielizny termoaktywnej Devold Expedition z wełny merino na wyjeździe w górach - w Bieszczadach. Zmienne warunki atmosferyczne - od ciepłej słonecznej pogody, po marznący deszcz, śnieg i silny wiatr. Przejrzysta punktacja oraz ogólne wrażenia.