Chusta skautowa

Chusty skautowe - idealne by wyróżnić twoje środowisko!

Chusta skautowa to trójkątny kawałek materiału, który jest nieco większy niż standardowa chusta harcerska. Dzięki temu można ją wygodnie nosić zawiązaną węzłem przyjaźni na koszulkach czy jako dodatkowo chusta środowiska na mundurze harcerskim. Chusta skautowa to jeden z symboli skautingu - noszą ją skauci i skautki praktycznie z każdej organizacji skautowej na świecie. Stąd również wzięła się nazwa tych chust.

Chusta skautowa może być częścią umundurowania harcerskiego. Jest to nie tylko symbol jednostki, ale również przedmiot niezwykle praktyczny. Rozwinięta chusta skautowa ma idealny rozmiar, aby użyć jej jako chusty trójkątnej podczas udzielania pierwszej pomocy lub chusta na głowę w gorące dni.

 

Chusta skautowa w różnych kolorach

W większości środowisk chusty skautowe używane są jako oznakowanie hufca czy szczepu. Zwykle posiadają logo odpowiedniej jednostki oraz charakterystyczne dla niej kolory. Wszystkie chusty skautowe potrzebują odpowiedniego wykończenia. Zwykle wiązane są węzłem przyjaźni - niezwykle dekoracyjnym splotem, który znany jest przez skautów na całym świecie. Węzeł ten symbolizuje więzi łączące dziewczęta i dorosłych, którzy należą do WAGGGS, i jest znakiem nieustającej przyjaźni między nimi.

Chusta skautowa na zamówienie

Chusty skautowe dostępne są w kilkunastu kolorach. Jeżeli chciałbyś, aby twoje środowisko nosiło chusty skautowe z tasiemką, lamówką lub haftem z chęcią je dla Ciebie wykonamy. Skontaktuj się z działem produkcji w celu wyceny zamówienia: zamowienia@wgl.pl.

Zobacz też: