15 lat doświadczenia
Działamy na rynku nieprzerwanie od 15 lat, przez ten czas zebraliśmy ogromną wiedzę w naszej dziedzinie.
Działamy na rynku nieprzerwanie od 15 lat, przez ten czas zebraliśmy ogromną wiedzę w naszej dziedzinie.
Oferujemy największy wybór produktów harcerskich zgromadzonych w jednym miejscu.
Zamówione towary wysyłamy jeszcze tego samego dnia po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia.
Wędrujemy, podróżujemy, wspinamy się, jeździmy na rowerach, żeglujemy. Możesz nam zaufać.
Namiot turystyczny to podstawa noclegu poza domem na łonie natury. Jeżeli potrzebujesz jakiejś części lub któraś z części popsuła się w twoim namiocie, w tej kategorii znajdziesz produkt, który może ci pomóc. Jednak części naprawcze to nie jedyne rzeczy w tym dziale. W kategorii tej znajdziesz akcesoria namiotowe takie jak: moskitiery namiotowe - podwieszane pod sufitem lub do wolnego wykorzystania, zestawy z częściami do naprawy, środki do konserwacji i impregnacji tropiku, stelaże, śledzie i szpilki namiotowe.
Zobacz także: Hamaki turystyczne | Dmuchane materace kempingowe | Apteczki turystyczne | Bielizna termoaktywna |
Karimaty | Buty trekkingowe Jack Wolfskin | Żywność liofilizowana | Buty górskie
W tej kategorii posiadamy akcesoria do namiotów turystycznych. Będą to akcesoria, będące dodatkowym wyposażeniem namiotu, które służą do zwiększenia komfortu biwakowania, takie jak moskitiera namiotowa lub też akcesoria dla samego namiotu – zapasowe części, stelaże, akcesoria naprawcze do namiotu, do naprawy tropiku, lub jego impregnacji. Wejdź do danej podkategorii, by znaleźć produkt, który ciebie interesuje.
Zależnie od rodzaju wyprawy, inaczej się pakujemy – dotyczy to w zasadzie całego sprzętu, również ewentualnych akcesoriów namiotowych. Na kemping, najczęściej jedziemy samochodem i wtedy nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących bagażu. Dobrze wziąć ze sobą kilka zapasowych śledzi, przynajmniej jeden zapasowy segment od stelaża i ewentualnie kilka naklejanych na tropik łatek. Wybierając się na dłuższą wyprawę trekkingową, będziemy zawsze patrzeć, by ograniczać zabierany sprzęt – sam namiot jest już duży i ciężki. Są jednak pewne akcesoria pod namiot, które nawet w przypadku maksymalnego odchudzania plecaka warto rozważyć. Pamiętaj, że na niektórych wyprawach, możesz być odcięty od cywilizacji nawet przez kilka tygodni – w takich warunkach lepiej być przygotowanym na każdą okazję. O ile zapasowe śledzie nie będą przeze mnie polecane na trekkingową wyprawę – tak naprawdę, można sobie świetnie poradzić nawet bez kilku, a w krytycznej sytuacji za śledź lub szpilkę posłuży nam zaostrzony patyk, o tyle akcesoria do namiotu, jakie z pewnością warto zabrać na trekking to na pewno łatki do namiotu. Nie chciałbyś, żeby zaskoczył cię dziurawy tropik w połowie wyjazdu. O impregnacji pomyśl przed i po wyprawie, w trakcie nie będzie to konieczne. Można jeszcze rozważyć zabranie zapasowego pałąka od stelaża, jeżeli jednak twój namiot nigdy cię nie zawiódł na podobnej wyprawie, można i z niego zrezygnować.
Zapasowe części, akcesoria namiotowe, impregnaty, to nie wszystko. Oczywiście, kiedy któryś z elementów jest uszkodzony, powinno się go wymienić, a kiedy tropik zaczyna przeciekać, od razu pomyśl o impregnacji. Akcesoria do namiotu to ważna rzecz, ale równie ważna jest dbałość i staranne podejście w codziennym użytkowaniu. Namiot turystyczny to sprzęt, który używamy latami – drobne mikrouszkodzenia będą się zawsze sumowały. Dbaj o niego. Rozkładaj i składaj namiot starannie i bez pośpiechu. Uważaj, by nie haczyć o wystające gałęzie, ostre krawędzie skał oraz nie doprowadzaj do niepotrzebnych naprężeń stelaża i tropiku. Namiot chroń również od ziemi – po każdorazowym użyciu zawsze otrzep dolne krawędzie z piachu, również w miarę możliwości w terenie. Ziarenka piasku działają jak papier ścierny – podczas marszu mogą doprowadzić do przetarć. Wracając do domu, pamiętaj, by namiot i stelaż nie tylko wyczyścić, ale również dobrze wysuszyć – stosowane materiały są odporne na wilgoć, ale długotrwałe magazynowanie mokrego sprzętu, może zwyczajnie doprowadzić do jego zbutwienia i zagrzybienia. Na początku namiot po prostu zacznie brzydko pachnieć i spanie w nim będzie wyjątkowo nieprzyjemne. Po kilu miesiącach magazynowania mokrego tropiku może dojść nawet do jego zniszczenia i przyspieszenia procesu starzenia, co w efekcie może skutkować jego przeciekaniem. Szybsze starzenie się dotyczy również gumek w stelażu. Dbaj o namiot, a będzie ci długo służył i będziesz z niego zadowolony.