fb


Sprawność zuchowa ZHR Eskulap - niebieska

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - niebieska - ESKULAP

Sprawność zuchowa "Eskulap" odnosi się do pierwszej pomocy oraz ogólnego dbania o zdrowie. Pierwsza pomoc to trudne zagadnienie, należy więc do tematu podchodzić ostrożnie. Nie zasypywać dzieci ogromną ilością wiedzy, ale przekazywać najważniejsze zasady. Zuchy powinny wiedzieć, jak sobie radzić w przypadku drobnych urazów i skaleczeń, a także jak wezwać pomoc i do kogo się skierować w przypadku bardziej poważnych wypadków.

"Eskulap to zuch, który dba o zdrowie, potrafi zaradzić w drobnych wypadkach, umie wezwać lekarza".

Wymagania:

 • Wie, jak zaradzić w przypadku skaleczenia, krwotoku z nosa, opuchlizny, oparzenia, ukąszenia przez owada; umie zachować się przy chorym.
 • Zna podstawowe leki i środki opatrunkowe; wie, jak należy je przechowywać.
 • Zna nazwy i zastosowanie podstawowych ziół leczniczych.
 • Umie wezwać pomoc lekarską; wie, gdzie jest najbliższa apteka, przychodnia, szpital.
 • Ubiera się zależnie od pory roku i sytuacji (np. wycieczka, zabawa w pomieszczeniu).
 • Stara się dzielnie znosić ból.

Kolor NIEBIESKI sprawności symbolizuje dom i rodzinę. Sprawności z tej grupy mają nauczyć zucha bycia odpowiedzialnym członkiem rodziny, dbającym o siebie, o innych domowników i o sam dom. Zadania niebieskich sprawności, a więc i rozwój zucha dotyczą budowania relacji rodzinnych, prawidłowego i starannego wykonywania obowiązków domowych - sprzątania, gotowania itp. oraz gospodarnego zarządzania pieniędzmi i dobrami materialnymi. Przy realizacji niebieskich sprawności, bardzo ważne jest by drużynowy zrobił staranny wywiad rodzinny i dostosował zadania do aktualnej sytuacji domowej zucha.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Bartek
Fajne sprawności, dobrze wyhaftowane i dobra jakość.
03-08-2019