fb


Sprawność zuchowa ZHR Krawiec / Igiełka - niebieska

Dostępność:<strong>Towar dostępny w ofercie sklepu</strong><br /> Sklep Woda Góry Las dokłada wszelkich starań aby Twoja przesyłka została nadana w ciągu 3 dni roboczych od chwili złożenia zamówienia.<br /><br /> - Pamiętaj, że jeśli została wybrana opcja płatności przelewem czas wysyłki liczony będzie od momentu <strong>zaksięgowania wpłaty</strong> na naszym koncie.<br /> - Dodatkowo jeśli zamówienie zostało złożone w dzień roboczy po godzinie 15:00 czas wysyłki może ulec wydłużeniu o <strong>dodatkowy dzień roboczy.</strong><br /> - W każdej sytuacji <strong>będziemy z Tobą w stałym kontakcie.</strong><br /><br /><font color="red">UWAGA! Ze względu na rozdzielenie magazynu ze sklepem stacjonarnym, produkty dostępne w sklepie internetowym mogą nie być dostępne w sklepie stacjonarnym.</font>
 • Cena: 1,90 zł
 • Koszty dostawy od: 9,9 zł
 • Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatu już od 399 zł!

  Wartość zamówienia  Kurier InPost Poczta Polska Pocztex 48 Kurier DPD Paczkomaty 
  Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie Przedpłata Pobranie
  0 - 399 zł 14,00 zł 18,00 zł 16,00 zł 120,00 zł 16,00 zł 20,00 zł 12,00 zł 16,00 zł
  399 - 599 zł GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS GRATIS
  od 599 zł GRATIS GRATIS

   * - przy zamówieniu o wartości do 30 zł, powyżej tej kwoty 16,00 zł

szt.

Opis produktu

Sprawność zuchowa Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - niebieska - KRAWIEC / IGIEŁKA

Sprawność zuchowa "Krawiec"/ "Igiełka" uczy zucha drobnych prac z użyciem igły i nitki. Przede wszystkim są to prace naprawcze, jak przyszycie guzika, czy zaszycie dziury. Są to rzeczy najbardziej przydatne na co dzień, szczególnie dla zucha, czy zuchenki, którzy muszą przecież dbać o swój mundur. Do sprawności Krawca i Igiełki zalicza się jednak także zadanie twórcze, gdzie dziecko szyje coś od początku do końca. Ta część sprawności powinna być realizowana w drugiej kolejności, jak już zuch opanuje umiejętność posługiwania się igłą i nitką.

"Krawiec to zuch, który potrafi posługiwać się igłą i nitką, dokonać nieskomplikowanych napraw ubrania i uszyć prostą rzecz.".

Wymagania:

 • Ma swój zestaw krawiecki (igła i nitka, guziki, agrafki), potrafi się nim posługiwać.
 • Nie marnuje resztek materiałów – ze skrawków uszył coś pożytecznego, np. zabawkę, podarunek, element stroju.
 • Dba o mundur: przyszył guzik, sprawność, zaszył rozdarcie.
 • Jest staranny i dokładny podczas pracy.

Kolor NIEBIESKI sprawności symbolizuje dom i rodzinę. Sprawności z tej grupy mają nauczyć zucha bycia odpowiedzialnym członkiem rodziny, dbającym o siebie, o innych domowników i o sam dom. Zadania niebieskich sprawności, a więc i rozwój zucha dotyczą budowania relacji rodzinnych, prawidłowego i starannego wykonywania obowiązków domowych - sprzątania, gotowania itp. oraz gospodarnego zarządzania pieniędzmi i dobrami materialnymi. Przy realizacji niebieskich sprawności, bardzo ważne jest by drużynowy zrobił staranny wywiad rodzinny i dostosował zadania do aktualnej sytuacji domowej zucha.

W przypadku braku wystarczającej ilości sprawności w magazynie czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.

Produkty, które kupili inni klienci z tym produktem

Opinie naszych klientów

Recenzje użytkowników Dodano
Janek
Sprawności ok
03-08-2019