Jaka jest najlepsza apteczka turystyczna?

 

Urazy i wypadki zdarzają się wszędzie – a podróżowanie bez apteczki to proszenie się o kłopoty. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć pod ręką najlepszą apteczkę turystyczną, która zawiera wszystkie niezbędne elementy. Aby być w pełni przygotowanym do kolejnego wyjścia na szlak, upewnij się, że twoja apteczka jest dobrze wyposażona.

Przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą podjąć Ci decyzję o zakupie najlepszej apteczki turystycznej. Nie każdy gotowy zestaw będzie odpowiedni dla wszystkich rodzajów urazów, więc być może będziesz musiał ustalić priorytety lub doposażyć gotową apteczkę. Powinieneś również rozważyć, jak duża apteczka zmieści się w bagażu lub plecaku i czy ma wystarczająco dużo miejsca, abyś mógł w niej zmieścić leki, które zażywasz.

Najlepsza apteczka turystyczna – ranking

1. Medaid 350 – wodoodporna apteczka z wyposażeniem

Najlepsza apteczka turystyczna - medaid350

Typ 350 to zdecydowanie apteczka, której warto poświęcić więcej uwagi. Posiada wodoodporny pokrowiec oraz laminowany suwak, który zapobiega przedostawania się wody do jej wnętrza. Jest dość kompaktowa - jeżeli jednak biegasz po górach z ultralekkim 15-litrowym plecakiem, apteczka będzie po prostu dla Ciebie za duża i za ciężka. W jej wyposażeniu znajdziecie aż 31 elementów, dodatkowo jest produktem medycznym, co oznacza, że spełnia wszystkie wymogi i obostrzenia.

2. Deuter First Aid Kit - średniej wielkości apteczka turystyczna, wykonana z lekkiego i odpornego na uszkodzenia materiału, który doskonale sprawdza się podczas aktywności

Najlepsza apteczka turystyczna - deuter first aid kitOtwierana szerokim rozpięciem umożliwiającym dostęp do całego wnętrza. Z pewnością powinna być niezbędnym wyposażeniem każdego turysty, sprawdzi się również jako apteczka samochodowa ze względu na swoją miękką obudowę. Poza podstawowym wyposażeniem, posiada klamrę do chusty, która jest jednocześnie gwizdkiem ratowniczym. Waży zaledwie 280 g i mieści wszystkie najbardziej przydatne rzeczy.  

3. Medaid 310 - najbardziej popularna turystyczna apteczka pierwszej pomocy specjalistycznej firmy Medaid

Najlepsza apteczka turystyczna - medaid 310To flagowy model dostosowany do potrzeb i wypadków naszej codzienności - również dla podróżników, turystów i innych aktywnych osób! Dzięki regulowanym trokom na zewnątrz apteczki, całość możemy łatwo "przytroczyć" na przykład na zewnątrz plecaka - aby apteczka zawsze była pod ręką i nie zajmowała cennego miejsca. Waży ok. 450 g. i zawiera wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Nie jest jednak wodoodporna.

4. Medaid 250 - wodoodporna i mniejsza wersja profesjonalnej apteczki medycznej

Najlepsza apteczka turystyczna - medaid 250

Apteczka Medaid 250 to  "kompaktowa" wersja cenionego za bogate wyposażenie modelu Medaid 310. Została wykonana z materiału powlekanego PCV, dzięki temu apteczka jest wysoce odporna na przecieranie i przemakanie. Waży zaledwie 290 g i zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni plecaka. Warto jednak zauważyć, że prawdopodobnie nie zmieścisz w niej dodatkowych żeli chłodzących czy leków.

5. MEDAID Mini + brelok ratunkowy z wyposażeniem

MEDAID Mini brelok ratunkowy z wyposażeniem

To tak naprawdę nie apteczka, ale mini brelok ratunkowy. Brelok jest niewielki, jednak znajdują się w nim elementy kluczowe z punktu widzenia osoby udzielającej pierwszą pomoc. Rękawiczki i maseczka w nim zawarta, pozwolą nam pewniej i bezpieczniej przystąpić do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Jaka jest najlepsza apteczka turystyczna?

Twój wybór apteczki turystycznej zależy od rodzaju planowanej podróży, długości podróży i liczby osób, które będą z niej korzystać. Wszystkie wymienione opcje świetnie nadają się do drobnych interwencji, a zestawy takie jak Medaid 350 lub Deuter First Aid Kit stanowią bardziej kompleksowe rozwiązanie. Rozmiar zestawu jest również czynnikiem do rozważenia, ponieważ będziesz potrzebować takiego, który z łatwością zmieści się w bagażu.

Redaktor: Natalia Perlińska

Artystka Woda Góry Las! Wszystkie wzory na koszulkach, plakietkach, grafiki w naszym internecie tworzy własnie ona. Niesamowicie kreatywna i uzdolniona, a przy tym bardzo pozytywna i pomocna. Poza byciem grafikiem działa w harcerskich zespołach promocji. Co może robić grafik w wolnym czasie? Podróżuje i rysuje! Prezentuje swoje dzieła i przygody na Instagramie.

Polecane produkty

MEDAID 350 - Apteczka turystyczna / apteczka harcerska - z wyposażeniem - wodoodporna

MEDAID 350 - Apteczka turystyczna / apteczka harcerska - z wyposażeniem - wodoodporna

Typ 350 to rozwinięcie sztandarowej apteczki pierwszej pomocy firmy Medaid, o wodoodporny materiał pokrowca,a także laminowany suwak, które ...
DEUTER First Aid Kit - Apteczka turystyczna / górska z wyposażeniem

DEUTER First Aid Kit - Apteczka turystyczna / górska z wyposażeniem

Deuter First aid Kit to średniej wielkości apteczka wykonana z materiału odpornego na mechaniczne uszkodzenia.  ...
MEDAID 230 - Apteczka turystyczna / apteczka harcerska - z wyposażeniem osobista

MEDAID 230 - Apteczka turystyczna / apteczka harcerska - z wyposażeniem osobista

Mniejsza, lżejsza, bardziej kompaktowa wersja cenionej apteczki pierwszej pomocy - stworzonej przez zawodowych ratowników medycznych. Idealn...

Polecane artykuły

Skład i wyposażenie apteczki turystycznej

Skład i wyposażenie apteczki turystycznej

Wyruszając w podróż oprócz wygodnych butów należy zabrać ze sobą… apteczkę! W końcu bezpieczeństwo to podstawa, a posiadanie apteczki pierwszej pomocy w plecaku przypuszczalnie uratuje czyjeś życie podczas wypadku. W przeciwnym razie stan poszkodowanego może ulec pogorszeniu,...
Co powinna zawierać apteczka turystyczna?

Co powinna zawierać apteczka turystyczna?

Praktycznie każda apteczka ratownicza oparta jest na pewnym kanonie wyposażenia. Zbiorze określonych produktów – bez których nie sposób wyobrazić sobie udzielenia pierwszej pomocy. Czy to jednak oznacza, że możemy skompletować jedną apteczkę i używać jej w każdych...
Jak przygotować się do górskich wycieczek zimą w Polsce?

Jak przygotować się do górskich wycieczek zimą w Polsce?

Bardzo wiele osób regularnie uprawiających turystykę górską latem, bądź wczesną jesienią – obawia się kontynuowania swojej górskiej przygody w miesiące zimowe. Niskie temperatury, zasypane szlaki, krótki dzień, lawinowe ryzyko, prasowe doniesienia o zimowych wypadkach...