Koszule harcerskie męskie i chłopięce ZHP i ZHR

W naszej składnicy znajdziesz koszule harcerskie męski i chłopięce zarówno dla członków ZHP, jak i ZHR. Wszystkie są zgodne z poszczególnymi regulaminami mundurowymi i pochodzą od oficjalnych producentów umundurowania harcerskiego.

Zobacz także: Książki i poradniki harcerskie    |    Spodnie mundurowe     |     Buty i odzież harcerska     |     Menażki Harcerskie  |  Noże harcerskie i wojskowe    |   Kosmetyczki turystyczne    |    Stopnie harcerskie ZHP

Koszula harcerska męska

Męska koszula mundurowa zarówno dla harcerzy ZHP jak i ZHP ma ciemnozielony kolor - jest wytrzymała i wygodna, zapinana na metalowe guziki. Chociaż wiele je łączy, wyglądają zupełnie inaczej. Koszula mundurowa ZHP męska ma dwie kieszenie z patkami z przodu, a także wyhaftowane logo ZHP oraz biało-czerwoną flagę. Koszula harcerska męska ZHR posiada biało-czerwoną plakietkę z napisem ZHR nad prawą kieszenią oraz ma ciemniejszy kolor.

Koszula harcerska męska jest noszona z podwiniętymi rękawami, jako znak gotowości do pracy. Dodatkowo przyszywa się do niej różne naszywki oraz przyczepia oznaczenia, np. sznur harcerski.

Koszula harcerska chłopięca

Koszula harcerska chłopięca - dla zucha, ma taki sam wygląd jak koszula męska. Różni się jedynie rozmiarem. W naszej składnicy kupisz koszule harcerskie chłopięce od rozmiaru 128 do 194, a także dodatkowe guziki - płaskie (na pagony) oraz wypukłe. Wygodny krój zapewnia komfort, a wykorzystany materiał łatwą pielęgnację. Każdy członek organizacji harcerskich ma obowiązek dbania o mundur i utrzymywania go w porządku.

Koszula mundurowa ZHP męska oraz ZHR została zaprojektowana w taki sposób, aby nie było widać różnic między harcerzami oraz zuchami. Funkcje oraz stopnie oznacza się jedynie za pomocą pagonów oraz sznurów harcerskich.

Zobacz też: