Książka Rzeka (wydawnictwo Horyzonty)

Harcerstwo pokazane przez Ewę Grodecką jest wciąż aktualne. Metoda przedstawiona została prosto, czytelnie, a zarazem fascynująco

  • szt.
  • 9,00 zł
  • Niedostępny

Zamówienie realizujemy w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Darmowa Dostawa od 399 zł! Sprawdź >>

  do 399 zł od 399 zł
Paczkomaty 12,00 zł GRATIS
Kurier InPost 14,00 zł GRATIS
Kurier DPD 16,00 zł GRATIS

Płatność za pobraniem: + 4,00 zł

Woda Góry Las istnieje już ponad 20 lat!

O naszej firmie >>

Dołącz do nas >>

Masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Sprawdź jak dokonać zwrotu  >>

Książka Rzeka

Przenieśmy się do roku 1934, w którym autorka przedstawia jak wygląda drużyna harcerek "Rzeka". Jak w każdej drużynie jej program tworzą programy zastępów, a cele drużyny, ujęte w zrozumiałe dla harcerek hasła, wyznaczają kierunek działania. Wytyczanie celów odbywa się świadomie i dobrowolnie, z uszanowaniem indywidualności każdej z dziewcząt.

Dzięki temu życie zastępów i drużyny toczy się nie tylko podczas zbiórek. Wyraźnie jest podkreślona ogromna rola zastępowej, która - aby mogła dobrze pełnić swoją funkcję - musu być bardziej doświadczona i mieć większą, niż jej podopieczne, wiedzę. Autorka jednoznacznie pokazuje, że tylko dzięki zastępom nasza metoda się sprawdza. Inaczej harcerstwo stanie się masówką, pozbawioną głębszego wymiaru.

"Rzeka" to doskonała książka, którą czyta się niezwykle przyjemnie, a ogromna ilość inspiracji sprawi, że czytelnikowi na długo zapadnie w pamięć. Każdy instruktor harcerski powinien tę książkę przeczytać. Warto więc podarować ją w formie nagrody lub pamiątki podczas uroczystości lub harcerskich obrzędów.